Najnowsza wyciskarka pozioma jadnoślimakowa Oscar PRO DA 1200.

Ten nowy model ma kilka nowych aspektów, wpływających na jeszcze lepszą pracę, efektywność i na codzienne użytkowanie. Względy wizualne na dodatek wpływają pozytywnie na nowy DA 1200.

innowacyjny, designerski wygląd wyciskarki, powoduje,nadzwyczajnie się ona przedstawia na blacie kuchennym. Jednoodlewowa pokrywa, bez żadnych łączeń wpływa nie tylko na piękny wygląd,również na proste utrzymanie w czystości wyciskarki. Półmatowa pokrywa przyczynia się do tego, że wszelkie odciski są widocznie mniej widoczne.

Wcięcia pod wyciskarką upraszczają pewne przenoszenie wyciskarki w inne miejsce.

W wyciskarce tej zastosowano niezbędne materiały, wymagane w najkorzystniejszych i najtrwalszych wyciskarkach. Wałek, sitka, czy stożek do mielenia został wykonany z ULTEMu. Ultem charakteryzuje się tym, że jest kilkukrotnie twardszy niżeli plastik, a co najważniejsze nie reaguje z kwasami występującymi w soku. Dzięki temu do soku nie dostają się żadne krzywdzące substancje, które występują w plastiku czy metalu. W dodatku mamy pewność co do trwałości elementów, gdyż nie ulegną one rozpadowi po kontakcie z kwasami. Tunel poprzez, które przesuwa się żywność stworzony jest też z Tritanu - BPA free (wolny od Bisfenolu).

Model ten w stosunku do poprzedniej wersji wyciskarki widocznie szerszy otwór wlotowy i to na całej jej długości. Otwór ten jest ponadto jednym z największych na rynku wśród wyciskarek poziomych,dodatkowo pionowych. Dzięki temu wrzucamy pokaźniejsze kawałki, a przy wyciskaniu warzyw liściastych także rzadziej będziemy używali popychacza.

Wyciskarka pozioma DA 1200 nad wyraz dobrze poradzi sobie z wyciskaniem owoców, warzyw, twardych, albo miękkich. Poradzi sobie w dodatku z kiełkami czy naciami, a przy tym, końcowym konsekwencją będzie czysty i zdrowy sok.

Oscar DA 1200 to ponadto większy 200W silnik, a nie 150W przy zachowaniu niskich obrotów. Dzięki czemu wyciskarka pracuje produktywnie w trakcie wyciskania, a dzięki wolnym obrotom daje nam soki pełne witamin czy enzymów.

Oscar DA 1200 na dodatek pokaźniejszą tackę przy otworze wlotowym, która bardziej osłania wyciskarkę przed ewentualnymi zabrudzeniami przy wkładaniu komponentów.

Wyciskarka do owoców i warzyw DA 1200 została kompletnie przeprojektowana. W dodatku otrzymał nowy wałek, sitko, czy regulator wypływu pulpy. Części te przekładają się średnio na wyciśnięcie 4% więcej soku. Zależne jest to od rodzaju owocu czy warzywa i jego mięsistości. Przebudowany regulator teraz składa się zaledwie z dwóch części, dzięki czemu jeszcze czyszczenie polega wyłącznie na przepłukaniu, a nie rozbieraniu części. Wyciskarki bez regulacji skazane są na wyciskanie cały czas pod takim samym naciskiem, natomiast DA 1200 zaopatrzony w regulator lepiej wyciśnie nam z nad wyraz miękkich owoców, czy twardych warzyw.

Oscar DA 1200 to nie tylko wyciskarka i przygotowywanie soków. Dzięki jej specjalnej, poziomej budowie i wymiennym nakładką uzyskamy z niej maszynę do przygotowania masła orzechowego z np. Orzechów włoskich czy nerkowca. W dodatku możemy przetwarzać warzywa jak czosnek, czy paprykę. Dzięki kolejnej nakładce zrobisz musy dla dzieci czy sorbety dla całej rodziny.

odporność wyciskarki to jej duży atut. Dzięki czemu nie musisz się obawiać jakiejkolwiek awaryjności.

części wchodzące w skład zestawu:

- Oscar DA 1200

- Dwa wymienne sita (do soków i homogenizacyjne)

- Nakładki do makaronów (4 szt.)

- Regulator wypływu pulpy

- Instrukcja i gwarancja w języku polskim

- Popychacz, sztoteczka do czyszczenia

- Dwa pojemniki, jeden na sok, drugi na pulpę