Prasa do oleju Yoda Premium teraz z panelem w języku polskim.

Prasa do oleju Yoda Premium, to prasa nowej III genaracji plus z polskimi napisami i całym polskim menu. Dzisiaj praca będzie jeszcze komfortowojsza niż do tej pory. Yoda Premium to udoskonalona wersja prasy Yoda trzeciej generacji plus (o nr technicznym YD-ZY-02A). Jest to domowa prasa do tłoczenia oleju na zimno (olej tłoczony na zimno zawiera istotnie więcej części jak Omega 3, 6, 9, czy witamin) z nasion oleistych. Yoda Premium, to zmodernizowana gen. II czyli pras np. Oleium i innych, o nowy wał i system tłoczenia i poszerzona gwarancja.

Nowa prasa Yoda jest w stanie uzyskać w zależności od surowca do 80 procent zawartego w nim oleju, reszta to już wyłącznie woda. Odpad jest już wyjątkowo suchy, po odstawieniu i po odparowaniu wilgoci, możemy taki wytłok zmielić np. W maszynce, czy zblendować, bo w wielu wypadkach nadzwyczajnie pasuje na mąkę, czy na posypkę do sałatek.

Wyciskarka do oleju Yoda jest dziecinnie nietrudna w obsłudze - kilkoma przyciskami z polskim opisem wybieramy, to co będziemy tłoczyć. Następnie wsypujemy materiał do urządzenia i uruchamiamy. Prasa ma siedem programów do najróżniejszego rodzaju bezkompromisowców: orzechy ziemne, sezam, słonecznik, rzepak, nasiona lnu, orzechy włoskie i ostatni program dodatkowy do mieszanek i pewnych innych olejów. Pod każdym z programów, możemy tłoczyć jeszcze dużo innych, podobnych nasion/orzechów - o czym więcej w instrukcji.

Prasa Yoda jako jedyna w Polsce jest już od kilku lat stale odznaczana Laurami Klienta, osiągając już najwyższe odznaczenia "Top firma" i "Złoty Laur Konsumenta".

UWAGA!!! Oryginalna Prasa Yoda Premium jest pakowana jak wyżej. Strzeż się podróbek i kupuj tylko u autoryzowanych sprzedawców firmy Yoda!

Prasa jest wyprodukowana z tworzyw BPA free, gdyż tak naprawdę w prasie Yoda, olej nie ma możliwości spotkania się z materiałami nienaturalnymi, gdyż ma kontakt tylko z elementami stalowymi. Tak więc proces tłoczenia jest maksymalnie sprawny i nie występują nienaturalne materiały, które w procesie wycierania muszą być wymienione, a jakieś ich części mogły by się dostać do oleju.

nieszablonowe atuty prasy Yoda Premium:

 • Prasa ma siedem ustawień pod rozmaitego rodzaju materiały jakie wrzucamy do prasy. Wszystko to banalnie nieskomplikowane w obsłudze, szczególnie krystaliczne. Dzięki różnorakości programów, prasa wyciśnie maksymalnie dużo oleju, nie zapychając się albo nie marnując materiału. Gdyż każde ustawienie, to inny tryb tłoczenia i inny sposób nagrzewania w czasie tłoczenia, jak i w czasie oczywszczania prasy z wytłoczyn.
 • W prasie tej nie używamy popychacza - wszytsko wsypujemy, zamykamy pokrywę i czekamy na zakończenie procesu tłoczenia ( urządzenie może się choćby samo wyłączyć, więc nie musimy "towarzyszyć" prasie w momencie pracy) co nie jest standardem wśród innych pras.
 • wielki i z reguły pojemny otwór wsadowy pozwala wycisnąć olej z większej ilości, bez dosypywania minimalistycznca. Inne prasy mają taką wadę, że należy co chwilę dosypywać produkt do tłoczenia.
 • Bezproblemowe jest jeszcze jej czyszczenie, które polega na przetarciu, załączoną w zestawie szczotką tunel z odpadem.
 • Polskie, wyraźnie podświetlone menu.

Naturalny olej - czyli taki, który możesz zrobić sobie sam dzięki prasie Yoda Premium, jest produktem podatnym na negatywne działanie czynników zewnętrznych, takich jak np. Podwyższona temperatura czy światło. Dlatego olej fabryczny, dostępny później w sklepie jest nieraz tłoczony na gorąco, w wysokiej temperaturze 200-300 stopni. Jest on też poddawany procesowi rafinacji z wykorzystaniem różnorodnych silnie działających środków chemicznych. Cykl ten ma na celu wytworzenie jak największej ilości towaru, który pasuje do długoterminowego przechowywania.

Oleje sklepowe, tłoczone na zimno wtedy posiadają dużo konserwantów. Przygotowany olej w domu może stać ok. 3 miesięcy w lodówce, gdyż po tym czasie stanie się zjełczały. Natomiast oleje sklepowe stoją po prostu na półce przez dużo miesięcy. Na dodatek olej domowy jest bardziej gęsty, tym samym bardziej odżywczy, a nie tak dokładnie odfiltrowany jak sklepowe.

Świeży i naturalny olej z nasion dobrej jakości jest tak cenny dla zdrowia człowieka, jak owoce i warzywa. Więcej - olej jest źródłem "prawidłowych tłuszczów" i białek, potrzebnych dla twojego serca, czy po prostu komórek organizmu. Dlatego ważne jest jeść tak naturalne produkty, jak to tylko możliwe.

Wyciskany na zimno olej może być użytkowany jako suplement diety, może być w dodatku stosowany do gotowania, do sałatek, do marynaty, do wypieków, czy aromaterapii. Olej tłoczony na zimno ma niebanalne atrybuty, z uwagi na co niejednokrotnie znajduje użycie w leczeniu, czy stanu umysłu.

Z prasą Yoda jest dużo możliwości tłoczenia, a podstawowe, które łatwo możemy tłoczyć w polskich domach, to:

 1. Olej słonecznikowy ma wysoką zawartość lecytyny, która powoduje,idealnie pasuje do układu nerwowego. Gromadzi także duże ilości witaminy A, D, E, a niektóre wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają zniżyć poziom cholesterolu, utrzymuje zdrowy i młody wygląd skóry, jak i silne kości.
 2. Olej z nasion dyni ma obszerny wpływ na rozrost prostaty, jest znany jako lekarstwo dla osób z wysokim poziomem cholesterolu. Pomaga leczyć zapalenie pęcherza moczowego, nerki pomaga, pomaga złagodzić zapalenie stawów, zwiększa produkcję mleka u matek. Gromadzi wysoki poziom witaminy A i E.
 3. Olej z orzecha włoskiego ma ważną rolę w utrzymaniu czystych naczyń krwionośnych, jest w dodatku bogaty w selen, magnez, cynk, fosfor, żelazo, wapń, Omega 3, witaminy B1, niacyna, witamina E i posiada melatoninę. Poprawią ogólną kondycję i rozszerza niepodatność. Przeciwdziała aktywności wolnych rodników, uniemożliwiając uszkodzeniom komórek.
 4. Olej z siemienia lnianego zalecany jest przy reumatycznym zapaleniu stawów i wysokim poziomie cholesterolu. Zalecany przy suchości oczu, infekcji pochwy, miażdżycy, nadciśnienia, ADHD i cukrzycy. Czasem wykorzystywany jest także jako środek przeczyszczający i do utraty wagi. Olej lniany jest naturalnym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.
 5. Olej sezamowy pomaga utrzymać stosowny poziom cholesterolu we krwi, pozytywnie wpływa na pracę serca, oczyszcza organizm z toksyn, leczy dolegliwości trawienne, a dzięki właściwościom przeciwutleniającym niszczy wolne rodniki. Olej z sezamu to źródło cynku, witamin B i E, magnezu, wapnia i fosforu.

W prasie Yoda Premium MOŻEMY TŁOCZYĆ: nasiona lnu, nasiona słonecznika, orzeszki ziemne, mak, orzechy makadamia, pistacje, migdały, sezam, orzechy włoskie, ascetyczne oliwki, nasiona arganowe, nasiona gorczycy, nasiona chia, orzechy brazylijskie, nerkowiec, nasiona dyni, pestki winogron, nasiona konopi, nasiona rzepaku, nasiona kolendry, ostropestu, czarnuszki i inne.

Prasa do oleju Yoda Premium to nie tylko oleje,w dodatku mąka zrobiona z wytłoków, czy inne dodatki. Wyschnęte wytłoki, można zamienić w suchy proszek - mąkę np. Kokosową, słonecznikową, czy z pestek dyni.

elementy zestawu do Prasy Yoda:

 1. pojemnik na odpady,
 2. pojemnik na olej z sitkiem,
 3. wycior,
 4. rękawica kuchenna,
 5. klucz do łatwiejszego odkręcania wału,
 6. instrukcja i gwarancja w języku polskim.

zobacz cały cykl wyciskania oleju (na filmie Yoda 3G+) z siemienia lnianego oraz czyszcznie prasy po zakończonej pracy:

Uzyskany efekt wyciskania ze 110g siemienia lnianego bio to ok. 48ml oleju.

Nasze testy wykazały, że z ok. 300 g towaru dostajemy 150-200 ml oleju - wszystko jest szczególnie zależne od jakości artykułu (ten sam produtukt BIO, a normalnym to dopełniające 10-30 ml oleju więcej).

Film z pomiarów temperatury tłoczenia oleju (na filmie Yoda 3G+):

sprawdź również inne filmy, z przygotowywania oleju z: sezamu, słonecznika, orzechów arachidowych i włoskich.