prasa do tłoczenia oleju (srebrny) marki Yoda

od 0,00 PLN

Prasa do oleju Yoda (trzecia generacja plus)

Nowa generacja prasy do oleju Yoda, prasa III generacji plus, którą oferujemy to lepsza wersja prasy Oleum (o nr technologicznym YD-ZY-02A). Jest to domowa prasa do tłoczenia oleju na zimno (olej tłoczony na zimno gromadzi istotnie więcej elementów jak Omega 3, 6, 9, czy witamin) z nasion oleistych. Nowa generacja, to zmodernizowana gen. II o o nowy wał i system tłoczenia i poszerzona gwarancja.

Nowa prasa Yoda jest w stanie uzyskać w zależności od surowca do 80 procent zawartego oleju, reszta to już wyłącznie wilgoć. Odpad jest już wyjątkowo suchy, po odstawieniu i po odparowaniu wilgoci, odpad możemy zmielić w maszynce - w wielu wypadkach wyśmienicie pasuje na mąkę.

Wyciskarka do oleju Yoda jest dziecinnie łatwa w obsłudze - kilkoma przyciskami wybieramy, to co będziemy prasować, wsypujemy materiał do urządzenia i uruchamiamy. Prasa posiada 6 programów do różnego rodzaju bezkompromisowców: orzechy ziemne, sezam, słonecznik, rzepak, nasiona lnu, orzechy włoskie, a także siódmy program dodatkowy do mieszanek i pozostałych olejów.

Prasa jest wytworzona z tworzyw BPA free, gdyż tak naprawdę w prasie Yoda, olej nie ma możliwości spotkania się z materiałami sztucznymi, gdyż ma kontakt tylko z elementami stalowymi. Tak więc cykl tłoczenia jest maksymalnie efektywny i nie występują nienaturalne materiały, które w procesie wycierania muszą być wymienione, a jakieś ich elementy mogły żeby się dostać do oleju.

nieszablonowe mocne strony prasy Yoda nowej generacji:

  1. Prasa ma sześć ustawień pod zróżnicowanego typu materiały jakie wrzucamy do prasy. Wszystko to banalnie proste w obsłudze, niezwykle krystaliczne. Dzięki różnorakości programów, prasa wyciśnie maksymalnie dużo oleju, nie zapychając się lub nie tracąc materiału.
  2. W prasie Yoda nie używamy w ogóle popychacza - wsypujemy, zamykamy pokrywę i czekamy na zakończenie procesu tłoczenia ( urządzenie może się choćby samo wyłączyć, więc nie musimy "towarzyszyć" prasie w chwili pracy) co nie jest standardem wśród innych pras.
  3. duży i przeważnie pojemny otwór wsadowy pozwala wycisnąć olej w większej ilości bez dosypywania ascetycznca. Inne prasy mają taką wadę, iż należy co chwilę dosypywać produkt do tłoczenia.
  4. Bezproblemowe jest również jej czyszczenie, które polega na przetarciu, załączoną w komplecie szczotką tunel z odpadem.

Naturalny olej jest produktem podatnym na negatywne działanie czynników zewnętrznych, takich jak np. Podwyższona temperatura czy światło. Dlatego olej sklepowy jest często tłoczony na gorąco w wysokiej temperaturze 200-300 stopni. Jest on w dodatku poddawany procesowi rafinacji z wykorzystaniem najróżniejszych silnie działających środków chemicznych. Cykl ten ma na celu wytworzenie jak największej ilości artykułu, który pasuje do długoterminowego przechowywania.

Oleje sklepowe, tłoczone na zimno mają dużo konserwantów. Przygotowany olej w domu może stać ok. 3 miesięcy w lodówce, gdyż po tym czasie stanie się zjełczały. Natomiast oleje sklepowe stoją po prostu na półce poprzez sporo miesięcy.

Świeży i naturalny olej z nasion dobrej jakości jest tak cenny dla zdrowia człowieka, jak owoce i warzywa. Więcej - olej jest źródłem "korzystnych tłuszczów" i białek, koniecznych dla twojego serca, czy po prostu komórek organizmu. Dlatego ważne jest jeść tak naturalne produkty, jak to tylko realne.

Wyciskany na zimno olej może być wykorzystywany jako suplement diety, może być w dodatku użytkowany do gotowania, do sałatek, do marynaty, do wypieków, czy aromaterapii. Olej tłoczony na zimno ma niebanalne parametry, z uwagi na co często znajduje zastosowanie w leczeniu, czy stanu umysłu.

Co przykładowo możemy z łatwością wyciskać w polskich domach?

Olej słonecznikowy ma wysoką zawartość lecytyny, która powoduje,nieprzeciętnie pasuje do układu nerwowego. Zawiera także obfite ilości witaminy A, D, E, a niektóre wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają obniżyć poziom cholesterolu, utrzymuje zdrowy i młody wygląd skóry, jak i silne kości.

Olej z nasion dyni ma obszerny wpływ na rozrost prostaty, jest znany jako lekarstwo dla osób z wysokim poziomem cholesterolu. Pomaga leczyć zapalenie pęcherza moczowego, nerki pomaga, pomaga złagodzić zapalenie stawów, zwiększa produkcję mleka u matek. Mieści wysoki poziom witaminy A i E.

Olej z orzecha włoskiego ma ważną rolę w utrzymaniu czystych naczyń krwionośnych, jest także bogaty w selen, magnez, cynk, fosfor, żelazo, wapń, Omega 3, witaminy B1, niacyna, witamina E i zawiera melatoninę. Poprawią ogólną kondycję i rozszerza oporność. Przeciwdziała aktywności wolnych rodników, uniemożliwiając uszkodzeniom komórek.

Olej z siemienia lnianego zalecany jest przy reumatycznym zapaleniu stawów i wysokim poziomie cholesterolu. Zalecany przy suchości oczu, infekcji pochwy, miażdżycy, nadciśnienia, ADHD i cukrzycy. Czasem użytkowany jest w dodatku jako środek przeczyszczający i do utraty wagi. Olej lniany jest naturalnym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Olej sezamowy pomaga utrzymać stosowny poziom cholesterolu we krwi, pozytywnie wpływa na pracę serca, oczyszcza organizm z toksyn, leczy dolegliwości trawienne, a dzięki właściwościom przeciwutleniającym niszczy wolne rodniki. Olej z sezamu to źródło cynku, witamin B i E, magnezu, wapnia i fosforu.

W prasie Yoda MOŻEMY TŁOCZYĆ: nasiona lnu, nasiona słonecznika, orzeszki ziemne, mak, orzechy makadamia, pistacje, migdały, sezam, orzechy włoskie, bezkompromisowe oliwki, nasiona arganowe, nasiona gorczycy, nasiona chia, orzechy brazylijskie, nerkowiec, nasiona dyni, pestki winogron, nasiona konopi, nasiona rzepaku, nasiona kolendry, ostropestu, czarnuszki i inne.

Wyciskraka do oleju Yoda to nie tylko oleje. Z pozostałych wytłoków zrobimy mąkę. Pozostawiamy żeby trochę odleżała, wrzucamy do maszynki i otrzymujemy suchy proszek - mąkę np. Kokosową, słonecznikową, czy z pestek dyni.

części zestawu do Prasy Yoda:

 1. pojemnik na odpady,
 2. pojemnik na olej z sitkiem,
 3. wycior,
 4. rękawica kuchenna,
 5. klucz do łatwiejszego odkręcania wału,
 6. instrukcja i gwarancja w języku polskim.

zobacz cały proces wyciskania oleju z siemienia lnianego, a także czyszcznie prasy po zakończonej pracy:

Efekt wyciskania ze 110g siemienia lnianego bio to ok. 48ml oleju.

Nasze testy wykazały, że z ok. 300 g produktu otrzymujemy 150-200 ml oleju - wszystko zależy od produktu (ten sam produtukt BIO, a normalnym to dopełniające 10-30 ml oleju więcej).

Film z pomiarów temperatury tłoczenia oleju:

przejrzyj jeszcze inne filmy, z przygotowywania oleju z: sezamu, słonecznika, orzechów arachidowych i włoskich.