Notes sensoryczny - ESPRESSO

od 25,00 PLN


Notes sensoryczny - ESPRESSO


To nieznaczna, a jakże pojemna w wiedzę książeczka autorstwa Grzegorza Zielińskiego- Wicemistrza Polski Aeropress 2016. Powstałapoprawiać i utrwalać swoje codzienne przepisy kawowe.efektywnie zastąpi zapiski na kawałkach papieru, notatki w telefonie, czy z trudnością zapamiętywane przepisy.


Notes sensoryczny ESPRESSO powstał w odpowiedzi na zapotrzebowania kawowych maniaków, którzy nie tylko przelewami żyją;)


W szablonach


Co odszukasz wewnątrz?


- 8 stron usystematyzowanej wiedzy o parametrach zaparzania kawy


- koło sensoryczne


- tabelę z kanonem espresso


- 100 szablonów do uzupełnienia (z wyszczególnieniem metod: ekspres ciśnieniowy, kawiarka i prissmo)

Szablon mieści metryczkę (kraj pochodzenia, nazwę palarni,sposób obróbki itp.), miejsce na precyzyjne rozpisanie przepisu, ale co jest w naszym odczuciu jeszcze nad wyrazjsze - miejsce na ocenę i notatki. Przy każdej kawie możesz na kole sensoryczny zaznaczyć co wyczułeś, czy było to dla Ciebie fajne, czy zainspirowało do dalszych prób. W notesie ESPRESSO oprócz wykresu do określania stricte sensorycznych doznań jest także uproszczony wykres ekstrakcji. Na jednej osi jest czas parzenia, a na drugiej subiektywna szybkość przepływu kawy.


mając w rękach ten notes ma się ochotę od razu zrobić cupping home edition i szukać, kombinować, testować. Co dla nas jest kwintesencją tej kawowej zajawki:)