Opracowany na postawie pragnień właścicieli zwierząt. Odkurzacz przemywająco-piorący, zaopatrzony filtr wodny AQUA+, specjalne ssawki ułatwiające likwidowanie sierści zwierząt, skażeń, zbieranie płynów, a także czyszczenie na mokro / pranie dywanów i tapicerki.

Nowy Thomas jeszcze lepszy! System AQUA+ jako bezusterkowy sosób na likwidowanie sierści zwierząt.

Wszyscy właściciele psów czy kotów wiedzą, jak niemało wysiłku wymaga efektywne usunięcie sierści z dywanów, mebli tapicerowanych czy z tapicerki w samochodzie. Podobnie uciążliwe i pracochłonne jest eliminowanie plam z tapicerki. Dzięki technologii Thomas AQUA+ jest możliwe głębokie czyszczenie tkanin tak, że nie jest potrzebne odkurzanie przed czyszczeniem. To oryginalne rozwiązanie oferuje jeszcze wiekszą sprawnośc odkurzania. Więcej brudu usuniętego z dywnów i tapicerki, z podłóg drewnianych i kamienia naturalnego, z laminatu i parkietów, a choćby z powietrza w pomieszczeniu. Technologia Aqua+ służy nie tylko do odkurzania,równocześnie do oczyszczania powietrza w pomieszczeniu.

technika odkurzaczy Thomas AQUA+. Nowy wymiar czystości.

System AQUA+ jest rozwiązaniem dla osób, które oczekuja higienicznego odkurzania bez konieczności podmiany worka. Jest to także rozwiązanie wszelkich posiadaczy zwierząt domowych: psów czy kotów. Specjalnie opracowany system filtrów wodnych THOMAS AQUA+ za pomoca 1 litra wody zatrzymuje kurz, roztocza, alergeny, brud czy sierść tak, iż nie mogą one wydostać sie z powrotem do powietrza w pomieszczeniu. W odkurzaczach Thomas serii AQUA+ zaimplementowano poza filtrem wodnym 7 różnorodnych filtrów: sitkowe, piankowe,higieniczne, z węglem aktywowanym i filtr powietrza wylotowego. Specyficznym, chronionym patentem rozwiązaniem jest system dysz, których zadaniem jest spryskiwanie zasysanych zanieczyszczeń. Dzięki czemu już na wlocie do filtra wodnego Aqua+ kurz, roztocza i alergeny zostaja zwilżone oraz związane w wodzie, co zapobiega ich ponownemu wydostawaniu się na zewnątrz. Konstrukcję skrzynki filtra wodnego lepszo w ten sposób, żeby jej czyszczenie było proste i jak najmniej pracochłonne. Dzięki kształtowi zbliżonemu do sześcianu, bez żadnych ostrych kątów i załamań w środku czyszczenie filtra wodnego jest wyjątkowo proste – po prostu wylewamy zanieczyszszczenia, brud, kurz razem z wodą.
zaimplementowane rozwiązania wzornicze i koncepcja szczegółów technologicznych filtra a także system dysz(patent) czynią odkurzacz Thomas Pet&ampFamily urządzeniem nieszablonowym w swej klasie - o oryginalnych zaletach użytkowych. Został on zaprojektowany oraz wytworzony w Niemczech.

Prezentowany model spełnił ascetyczne kryteria Brytyjskiego Towarzystwa Alergologicznego i uzyskał ocenę szczególnie dobra w teście przeprowadzonym poprzez technikzuhause.de

Czystość można poczuć.

Przygotowanie do pracy:

 • Odkurzanie przy pomocy filtra wodnego Aqua+: napełnienie filtra wodą jest proste, filtr ma formę wyjmowanego kubełka. Wystarczy jeden litr wody i urządzenie jest gotowe do pracy.
 • Odkurzanie za pomocą tradycyjnego worka na kurz – za pomoca będącego w zestawie uchwytu mocujemy worek w miejscu filtra wodnego


w trakcie pracy:

 • nie wydziela się specyficzny nieprzyjemny zapach. Pyły i zanieczyszczenia toną w kąpieli wodnej filtra wodnego a wywiewane powietrze przechodzi przez uzupełniające filtry.(zobacz prezentację na stronie głównej).
 • pyły lekkie, bakterie, pierwotniaki a nawet większość wirusów przechwytywane są przez filtr HEPA
 • silnik ma osobny filtr powietrza wylotowego
 • w przypadku korzystania z opcji prania, woda podawana jest do dyszy piorącej pod wielkim ciśnieniem 4 atm. Wykładziny, dywany czy tapicerowane meble czyszczone są aż do osnowy, wzdłuż włókien.
 • w przypadku konieczności szybkiego odkurzania Thomas Pet&ampFamily wyposazono w specjalny uchwyt mocujący oraz konwencjonalny worek. Za pomocą uchwytu mocujemy worek w miejscu skrzynki filtra wodnego i używamy jak zwykłego odkurzacza. Po zakończeniu odkurzania usuwamy worek z urządzenia. A za pomoca znajdującego sie w uchwycie zamknięcia mamy możliwość zabezpieczenia otworu wlotowego w worku tak,zanieczyszczenia nie wydostawały się na zewnątrz.
 • Odkurzacz Thomas Pet&ampFamily wyposażony jest w uchwyty na dopełniające akcesoria. Sa one wbudowane w ramę odkurzacza, dzieki czemu niezbędne akcesoria sa za każdym razem pod ręką.
 • Dzięki specjalnemu systemowi kontroli siły ssania - TouchTronic – siłę ssania można bezstopniowo regulować, dostosowując ją do potrzeb oraz rodzaju odkurzanej powierzchni.


Po pracy:

 • filtr wodny z założenia wyklucza ponowny kontakt z alergizującym kurzem i pyłem, który niejednokrotnie następuje w sytuacji wielu modeli worków papierowych. Z kubełka filtra wystarczy wylać brudną wodę, a następnie go opłukać.
 • w przypadku odkurzania z użyciem worka usuwamy worke z urządzenia, a za pomoca znajdującego sie w uchwycie zamnkięcia mamy mozliwość zabezpieczenia otworu wlotowego w worku tak,zanieczyszczenia nie wydostawały się na zewnątrz.


Wśród zestawu akcesoriów dodatkowych jest dostepny pojemnik HygieneBox®, który umożliwia higieniczne i szczelne przechowywanie worka poza odkurzaczem. Podczas pracy odkurzacz wymusza częściową zamianę powietrza w pomieszczeniu. Ilość alergenów w środowisku domowym zostaje niezwykle zasadniczo zredukowana na sporo godzin. Jednoczesnie uzyskujemy nawilżone powietrze, które staje sie zauważalnie świeże i czyste.

produkt
marka
Kod producenta
AQUA PET&FAMILY
informacje podstawowe
Funkcje
Elektroniczna
Worek na kurz Moc technologiczne Wyposażenie
Teleskopowe
Turboszczotka
Ssawka do tapicerki
Ssawka szczelinowa
Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
typ gwarancji
Producenta