Konsola Microsoft Xbox Series X

od 2649,00 PLN

oszczędzasz do 22%
Pamięć wbudowana: 160 GB
  • Producent: Microsoft
  • Kategoria: Konsole

postępowy Xbox Series X. Najszczególniejsza konsola w historii firmy Xbox

Moc konsoli Xbox Series X zasadza się w specjalnie zaprojektowanym procesorze wykonanym na bazie na najnowszej architektury AMD Zen 2 i technice RDNA 2. Nowy układ rodzaju SoC (system on a chip) zaprojektowano i zbudowano od podstaw pod kątem prędkości i wydajności, zapewniając mu moc obliczeniową wynoszącą 12 teraflopów – dzięki czemu konsola uzyskała obraz generowany w rozdzielczość 4K przy 60 FPS. Imponująca jest także wynosząca aż 76 MB pamięć cache konsoli. Co więcej gracze będą mogli radować się aż czteroma generacjami gier! Xbox Series X jest wstecznie kompatybilny z pełną biblioteką gier na Xbox One, wieloma pozycjami z Xbox 360 i wybranymi propozycjami z oryginalnego Xboxa. Dodatkowo posiadacze nowej konsoli będą mogli prowadzić międzygeneracyjne rozgrywki sieciowe.

Przeprojektowanie dla nowego wymiaru rozrywki

Czas przygotować się na całkowitą immersję w świat gier! Xbox Series X otworzy przed użytkownikami nowy wymiar konsolowej rozrywki. Innowacyjne rozwiązania sprzętowe i programowe umożliwiają tworzenie prawdziwie futurystycznych gier. Technice RDNA 2 zawdzięczamy między innymi niedostępny dotychczas na żadnej konsoli ray tracing, dzięki któremu gracz bez reszty przenosi się w świat gier video.

szybkość i efektywność korzyścią dla graczy

Architektura Xbox Velocity (architektura prędkości) formuje wyśmienite warunki do uzyskania unikatowych wyników w zakresie szybkości i produktywności, a wszystko to dzięki wydajniejszej komunikacji pomiędzy podzespołami. Jest to przełomowe połączenie sprzętu, dedykowanego dysku SSD o obszerności 1 TB, supernowoczesnego ośmiordzeniowego procesora i ściśle zintegrowanego oprogramowania. Prędki dysk zezwala na nieporównany dotąd komfort stosowania – gwarantuje m.in. skuteczniejsze instalowanie i ładowanie gier, a cały system formuje różnorodność i dynamikę wrażeń przewyższające dotychczasowe kryteria graczy. Architekturze Xbox Velocity i wyjątkowo szerokiej pamięci cache zawdzięczamy także możliwość szybkiego wznawiania rozgrywki – gracz może zmienić grę bez konieczności zapisywania swego postępu, ponieważ konsola wykonuje to samoczynnie.

Chłodzenie równoległe

progresywna architektura chłodzenia równoległego umożliwia produktywniejszą pracę konsoli dzięki utrzymaniu stosownej temperatury wewnątrz urządzenia. Trzy główne kanały zapewnią optymalny przepływ gorącego powietrza, rozdzielając je na kilka strumieni. Ciepłe powietrze odprowadzane będzie ku górze urządzenia, natomiast chłodne, wtłaczane od spodu, zostanie pokierowane tam, gdzie będzie najbardziej niezbędne w danym momencie pracy. W ten sposób architektura chłodzenia kontroluje wewnętrzną temperaturę podsystemów konsoli (w tym dzielonej płyty głównej i korpusu radiatora), uniemożliwiając ich przegrzewaniu. System ten przekłada się na dodatek na cichszą pracę urządzenia. Dzięki czemu uzyskujemy nie tylko skuteczność, lecz także niesamowite wrażenia w grach, z niewyobrażalnie wiernie odtworzoną grafiką i zapierającą dech w piersiach szybkością działania.

Dzielona płyta główna

Optymalizację przepływu powietrza wspiera także dzielona płyta główna – rozszczepiona na dwie części. To nowoczesne rozwiązanie dotychczas nie używane w konsolach. Ten zupełnie nowy kanon odpowiada za utrzymywanie równomiernej i odpowiednio niskiej temperatury w środku całego urządzenia. To właśnie dzięki czemu twórcy Xbox Series X mogą się pochwalić tak wysoką mocą!

Korpus radiatora

Radiator to nieelektroniczny, pasywny podzespół mechaniczny, który jako dodatkowy komponent systemu chłodzenia odgrywa główną rolę w zapewnieniu bezusterkowości i wydajności konsoli Xbox Series X. Składnik ten odpowiada za absorpcję ciepła i znajduje się pomiędzy dwoma częściami płyty głównej, zbierając równomiernie ciepło z obu stron. Został zintegrowany bezpośrednio z obudową konsoli. Ten innowacyjny element architektury chłodzenia równoległego w znacznym stopniu przyczynił się do powstania specyficznego i zupełnie prekursorskiego wyglądu konsoli, a więc za prostą i ascetyczną bryłę prostopadłościanu ustawionego pionowo.

Komora parowa

Komora parowa zastosowana w konsoli Xbox Series X odpowiada za regulację i utrzymanie na podobnym poziomie temperatury układu SoC, rdzenia i pamięci. Jej praca wspierana jest poprzez wentylatory wyróżniające się cichą pracą – pod tym względem bezapelacyjnie przewyższa poprzednie propozycje producenta.

Rozbudowanie pamięci bez żadnych kompromisów

najszczególniej zaangażowani i wymagający gracze będą mogli zdecydować się na rozbudowanie pojemności dzięki dopełniającej karcie pamięci. Konsola dedykowany port zwiększania pamięci USB 3.2 umieszczony z tyłu urządzenia, w którym bezpośrednio umieszcza się kartę 1 TB. Karta powiększenia pamięci konsoli Xbox Series X pomieści nowe gry bez straty na jakości i komforcie użytkowania – dopełniające pozycje będą działały z taką samą prędkością jak przy instalacji na wewnętrznym dysku SSD.

lepsze działanie gier i wspaniały obraz

Dzięki nowoczesnej architekturze Xbox Velocity gry na konsole Xbox One, Xbox 360 i nawet oryginalną konsolę Xbox będą działały dużo produktywniej. Poprawę widać m.in. Po czasach uruchamiania i ładowania,na ogół ogromna różnica zauważalna jest w warstwie wizualnej – w skrupulatnym wyglądzie animacji i grafiki, jednostajniejszym klatkażu i świetnej płynności obrazu (do 120 klatek na sekundę), wyższych rozdzielczościach (obsługa 4K, a choćby możliwość współpracy z 8K). Na graczy czekają doskonałe wrażenia graficzne takie jak gra świateł i cieni, zawdzięczane wspomnianej funkcji ray tracing.

w trakcie projektowania Xbox Series X pracowano także nad synchronizacją konsoli, kontrolera i telewizora – udogodnieniem będzie więc minimalizacja opóźnień pomiędzy ruchem wykonywanym na kontrolerze a obrazem.

Odświeżony bezprzewodowy kontroler Xbox

Nieosiągalna dotąd precyzja i komfort grania uzyskana została dzięki unowocześnionemu bezprzewodowemu kontrolerowi Xbox, którego główną zmianą jest nowy krzyżak i dodanie przycisku „share". Na uwagę zasługuje nowy design. Twórcy odświeżyli geometrię, ograniczyli wagę, inaczej wyprofilowali kontroler i zmienili teksturę na żłobioną. Oryginalną precyzję osiągnięto dzięki hybrydowości pada kierunkowego i przeciwpoślizgowości uchwytu. Wśród funkcjonalności warto wskazać płynne przechwytywanie i udostępnianie rozgrywki podczas gry. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu osiągalne jest także granie i przełączanie między kompatybilnymi konsolami, komputerami PC i urządzeniami przenośnymi.

*Kompatybilność zależy od urządzenia i wersji systemu operacyjnego. Współpraca nie jest gwarantowana. Więcej informacji można znaleźć na stronie xbox.com/controller-compatibility.