W grze EA SPORTS™ FIFA 22 każdy moment na boisku jest udoskonalany przez HyperMotion, technologię rozgrywki, która ma za zadanie w pełni zastosować możliwości PlayStation 5. Łącząc takie rozwiązania, jak Advanced 11v11 Match Capture i uczenie maszynowe, HyperMotion sprawia, że dzięki rzeczywistym danym o ruchu profesjonalnych piłkarzy w najszczególniej zaciętych meczach, rozgrywki w FIFA 22 są najmocniej realistyczne, responsywne i płynne w całej historii tej kolekcji.

W nowym sezonie innowacji powracają tradycyjne tryby gry: Możesz stworzyć własny klub w trybie kariery, poczuć nostalgię dzięki kartom FIFA Ultimate Team Heroes, a także zdobywać nagrody za umiejętności prezentowane w nowej wersji rozgrywek ulicznych VOLTA FOOTBALL


technologia ROZGRYWKI HYPERMOTION

kompletna nowość w EA SPORTS FIFA, wyłącznie na konsolach następnej generacji, HyperMotion po raz pierwszy w historii zespala dwie technologie, rewolucjonizując rozgrywkę futbolową:

Advanced 11v11 Match Capture

Kombinezony Xsens po raz pierwszy umożliwiają przechwytywanie ruchu 22 profesjonalnych piłkarzy grających w meczach rywalizacyjnych. Skatalogowane dane o prawdziwym ludzkim ruchu odpowiadają za sposób poruszania się drużyn, a także poszczególnych zawodników w całej grze FIFA 22.


Uczenie maszynowe

postępowy chroniony algorytm uczenia maszynowego wykorzystuje informacje z ponad 8,7 miliona zarejestrowanych klatek ruchu i w czasie rzeczywistym buduje na ich podstawie nowe animacje, które pozwalają graczom doświadczyć żywego futbolu w rozmaitych sytuacjach.


Autentyczny ruch całej drużyny

przełomowe kombinezony Xsens po raz pierwszy umożliwiają przechwytywanie ruchu 22 piłkarzy grających w rzeczywistych meczach rywalizacyjnych. Informacje pozyskane przy każdym dotknięciu, bloku, sprincie i pojedynku pozwoliły podnieść jakość animacji w stopniu nieprzeciętnym dotychczas w FIFA, a powiększenie dynamiki rozgrywki i wyostrzenie responsywności i cech fizycznych graczy poskutkowało uzyskaniem najmocniej realistycznego ruchu w historii kolekcji.


ML - Flow

Nasz algorytm uczenia maszynowego w całości rewolucjonizuje animację w grach sportowych, gwarantując obszerniejszą płynność i realizm. Wykorzystując dane z ponad 8,7 miliona klatek zarejestrowanych poprzez Advanced 11v11 Match Capture, algorytm uczy się, a następnie w czasie rzeczywistym tworzy na ich podstawie świeże animacje zezwalające graczom na udoskonalone dopasowanie tempa kroków i biegu, które przekładają się na płynniejszą kontrolę nad piłką oraz staranniejsze strzały.


Taktyczna SI

Dzięki mocy obliczeniowej PlayStation 5 taktyczna SI nadaje głębszą inteligencję wszystkim 22 zawodnikom, umożliwiając każdemu z nich lepsze zrozumienie formacji i ruchu własnej drużyny i przeciwników, tym samym przenosząc rozgrywkę na wyższy poziom taktycznego realizmu.

Zawodnicy ataku potrafią teraz podejmować choćby 6 razy więcej decyzji na sekundę, co daje im udoskonalone rozeznanie w sytuacji, produktywniejsze budowanie akcji, a także skraca ich czas reakcji w sytuacji utraty kontroli nad piłką poprzez którąkolwiek ze stron. Z kolei dzięki udoskonalonej SI defensywnej drużyny działają dzisiaj bardziej jako jedna całość, zachowując formację w trakcie poruszania się po boisku, a także krycia pustej przestrzeni.


Dynamiczne walki w powietrzu

Nowa technika interakcji dwóch zawodników synchronizuje ich animacje, kiedy skaczą do walki o piłkę, skutkując większym realizmem i ulepszoną responsywnością. Patrz, jak obrońcy i napastnicy przepychają się, pociągają i szturchają, żeby dojść do dośrodkowań, wybić i dalekich podań. W trakcie walki o piłkę dochodzi niejednokrotnie do ostrych starć.


Pewna kontrola nad piłką

Dzięki odświeżeniu animacji kontrolowanie piłki w FIFA 22 jest bardziej naturalne i płynne. Dłuższe animacje przy grze na dwa kontakty dają większą kontrolę nad piłkami z powietrza, pokaźniejszą zwinność przy przyjmowaniu piłek z ziemi, a także pokaźniejszą siłę podczas osłaniania piłki, by otworzyć przed graczami nowe sposoby prowadzenia ataku.


Naturalność zawodników

Dzięki technice Advanced 11v11 Match Capture świeże animacje zawodników niebędących przy piłce i zachowanie otoczenia pozwala tchnąć w rozgrywkę jeszcze więcej życia. Przeciwnicy rozmawiają, wskazują palcami i ponaglają się nawzajem, co w połączeniu z dynamicznym ruchem, a także naturalnym zachowaniem buduje jeszcze większy realizm gry i pozwala na głębszą imersję.

opis i zdjęcia ze strony PlayStation Polska