Ciśnieniomierz automatyczny OMRON M6 Nowość!, HEM-7360-E

od 0,00 PLN

Miejsce pomiaru: ramię • Automatyczne pompowanie: tak • Funkcja czasu i daty: tak • Pomiar pulsu: tak • Sposób pomiaru: oscylometryczny

Sklep Metler jest autoryzowanym dystrybutorem oryginalnych produktów producenta Omron® pochodzących od wyłącznego dystrybutora na terenie Polski - firmy Nord Farm.

nabywając u nas ciśnieniomierz Omron® M6 Comfort nabywasz towar z 5 letnią gwarancją w systemie door-to-door, a także wsparciem posprzedażowym autoryzowanego serwisu producenta.

Ciśnieniomierz Omron M6 Comfort z zasilaczem - podwójna pewność wyniku i unikatowy komfort pomiaru.

W pełni samoczynny ciśnieniomierz naramienny został zaprojektowany z myślą o wygodzie i dokładności. Komfortowy mankiet to unikalny, wstępnie uformowany rękaw, który dostosowuje się do różnorodnego obwodu i kształtu ramienia.

Dzięki unikalnej funkcji DualCheck™, podwójnej kontroli pomiaru, dodatkowy detektor weryfikuje urządzenie w trakcie pracy w celu dokonania jak najdokładniejszego pomiaru ciśnienia krwi. Poza możliwością uśrednienia wyników z ostatnich 10 minut pracy (3 wyniki), uśrednia również odczyty poranne i nocne, a także informuje o wystąpieniu nadciśnienia porannego.

Mankiety serii COMFORT są wyprodukowane w technologii IntelliWrap Cuff™, która gwarantuje staranność pomiaru niezależnie od pozycji mankietu na ramieniu. Strefa pomiaru w tej technologii to 360° co w praktyce niemal w całości wyklucza nieprawidłowe umiejscowienie mankietu na ramieniu i tym samym błąd pomiaru. Pomiar dokonywany jest całą powierzchnią rękawa.

bezusterkowość i precyzja ciśnieniomierza pozostały dokładnie przebadane poprzez najważniejsze organizacje służby zdrowia w trakcie licznych procedur badawczych. Omron M6 Comfort dokonuje pomiaru metodą oscylometryczną z dokładnością w zakresie: ciśnienie 0-299 mmHg, tętno 40-180 uderzeń/min.

Regularne pomiary ciśnienia to podstawowy komponent prewencji w przypadku chorób sercowo-naczyniowych a dobry ciśnieniomierz to potrzebny ekwipunek każdego domu. Wyłącznie regularna kontrola poziomu ciśnienia krwi umożliwia zaktualizowany wgląd w stan zdrowia.

Urządzenia marki Omron pomagają pilnować nadciśnienie, główny czynnik ryzyka udaru. Wykrywają również nieregularną, arytmiczną pracę serca. Ciśnieniomierze Omron są atestowane klinicznie poprzez grupę lekarzy według ustalonego protokołu i spełniają wymogi European Society of Hypertension.

parametry i zaletyPliki do przejrzenia, do pobrania
Pomiar ciśnienia ciśnieniomierzem Omron®


Na 30 minut przed pomiarem nie zaleca się jedzenia, palenia papierosów oraz wysiłku fizycznego.
Jak czyścić ciśnieniomierz?
 • Do czyszczenia pokrywy należy używać czystej, miękkiej szmatki.
 • Do czyszczenia mankietu zalecamy użytkowanie miękkiej, czystej szmatki, a także mydła.
 • Nie należy zanurzać ciśnieniomierza ani żadnej jego części w wodzie.
 • Nie należy używać zadziornych środków chemicznych do czyszczenia.

Konserwacja Omron M6 Comfort

producent rekomenduje przegląd techniczny urządzenia co 2 lata żeby upewnić się czy działa ono produktywnie i poprawnie dokonuje pomiarów. Omron® świadczy odpłatnie usługę okresowego przeglądu ciśnieniomierzy.

wymiar mankietu
używanie adekwatnego mankietu jest wyjątkowo wyraźne z punktu widzenia staranności pomiaru. Z tego względu należy upewnić się,stosowany mankiet poprawnie nadaje się do obwodu ręki. Najlepiej w tym celu zmierzyć obwód ramienia

Choroby sercowo-naczyniowe to problem globalny

Choroby naczyniowo-sercowe w tym wysokie ciśnienie krwi to główna przyczyna zgonów na świecie. Czynniki zwiększające ryzyko zachorowania to m.in.: stres, palenie tytoniu, niezdrowa dieta i otyłość, brak ruchu, nadużywanie alkoholu.

Nadciśnienie jest 3. Przyczyną śmierci na świecie. Szacuje się, że cierpi na nie ok. 20% populacji oraz co 2. Osoba w wieku powyżej 70 lat.

Jak ograniczyć ryzyko nadciśnienia? Prewencja.
 • stosuj zdrową dietę
 • rzuć palenie i alkohol
 • bądź energiczny fizycznie, ćwicz regularnie
 • unikaj stresu
 • znajdź czas na odpoczynek i relaks
 • regularnie sprawdzaj ciśnienie krwi

Diagnostyka nadciśnienia

Jak zdiagnozować nadciśnienie? Zapoznaj się z wytycznymi specjalistów w tym m. In. Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego na portalu poświęconym problemowi nadciśnienia. znajdziesz tam takie zagadnienia jak:

 • Zasady korzystnego pomiaru ciśnienia krwi
 • Klasyfikacja ciśnienia tętniczego
 • Rozpoznanie nadciśnienia tętniczego
 • Diagnostyka pacjenta z nadciśnieniem
 • Zasady progresywnania przy nadciśnieniu tętniczym
 • Badania podstawowe, rozszerzone i specjalistyczne


Wytyczne w sytuacji rozpoznania nadciśnienia tętniczego

Co zrobić w sytuacji wykrycia nadciśnienia tętniczego? Dowiedz się co zalecają specjaliści. Tematy w tym dziale:


przeróżne typy nadciśnienia i tym samym przeróżne grupy pacjentów oraz przeróżne metody pomiaru ciśnienia

Nadciśnienie przybiera najróżniejsze formy i wymaga zróżnicowanych metod pomiarowych w zależności od wieku pacjenta: