ZEGAREK NH35A/320O516 Vostok Europe Almaz NH35A-320O516 to fantastyczny męski zegarek pasujący do swetra i do koszuli w casualowym stylu, działający na automatycznym mechanizmie - okrągła kopertę z brązu, do tego brązowy skórzany pasek przeszywany brązową nicią, zakończony konwencjonalną klamrą. Tarcza jest oliwkowa. Oznaczenia na tarczy są czytelne i proste, w formie indeksów. W górnej części tarczy umieszczono logo marki, a w dolnej oznaczenie serii.
ZEGAREK NH35A/320O516 Vostok Europe Almaz NH35A-320O516 to nieszablonowy model z kopertą z brązu, który powstał na bazie bestsellerowej linii Vostok Europe Almaz, która zainspirowana została radziecką wojskową stacją orbitralną skonstruowaną w latach 60-tych w celach zwiadowczych. Nazwa kolekcji Almaz pochodzi od pierwszego na świecie bojowego statku kosmicznego. Ta tajna wojskowa stacja orbitalna była stanowiskiem obserwacyjnym, zaopatrzonym w najistotniej nowoczesny sprzęt ówczesnych czasów.
W kopercie zegarka, wytwarzanej z brązu, o średnicy 47 mm i grubości 16 mm, zamknięto japoński, automatyczny mechanizm SII NH35A Automatic. Koronka, do ustawiania datownika i godziny, jest zakręcana, gwarantując wysoką szczelność. Użyto także ulepszone mineralne hartowane szkiełko typu K1. Model ma datownik na godzinie 6. Zegarek ma wodoszczelność 20 ATM, dzięki adekwatnej konstrukcji tylnego dekla, który zagwarantuje zachowanie maksymalnej wodoszczelności w skrajnych warunkach. Wieczko jest oszklone przedstawiając mechanizm zegarka.