ZEGAREK NH35A/320O516 Vostok Europe Almaz NH35A-320O516 to fantastyczny męski zegarek pasujący do swetra i do koszuli w casualowym stylu, działający na samoczynnym mechanizmie - kolista kopertę z brązu, do tego brązowy skórzany pasek przeszywany brązową nicią, zakończony tradycyjną klamrą. Tarcza jest oliwkowa. Oznaczenia na tarczy są czytelne i proste, w formie indeksów. W górnej części tarczy umieszczono logo producenta, a w dolnej oznaczenie kolekcji.
ZEGAREK NH35A/320O516 Vostok Europe Almaz NH35A-320O516 to wyjątkowy model z kopertą z brązu, który powstał na bazie bestsellerowej serii Vostok Europe Almaz, która natchniona została radziecką wojskową stacją orbitralną skonstruowaną w latach 60-tych w celach zwiadowczych. Nazwa serii Almaz pochodzi od pierwszego na świecie bojowego statku kosmicznego. Ta tajna wojskowa stacja orbitalna była stanowiskiem obserwacyjnym, wyposażonym w najbardziej zaawansowany sprzęt ówczesnych czasów.
W kopercie zegarka, wytworzonej z brązu, o średnicy 47 mm i grubości 16 mm, zamknięto japoński, samoczynny mechanizm SII NH35A Automatic. Koronka, do ustawiania datownika i godziny, jest zakręcana, zapewniając wysoką szczelność. Użyto także ulepszone mineralne hartowane szkiełko rodzaju K1. Model ma datownik na godzinie 6. Zegarek ma wodoszczelność 20 ATM, dzięki optymalnej konstrukcji tylnego dekla, który zagwarantuje zachowanie maksymalnej wodoszczelności w ekstremalnych warunkach. Wieczko jest oszklone demonstrując mechanizm zegarka.