Nazwa: D-Vitum forte 2000 j.m.
Postać: kaps.
Dawka: 2 000 j.m.
Opakowanie: 120 kaps.
Skład:

komponenty: olej MCT (trójglicerydy o przeciętnej długości łańcucha), żelatyna wieprzowa (komponent otoczki), witamina D3 (cholekalcyferol), polisorbat 20 (emulgator).

* % referencyjnej wartości spożycia


Działanie:

Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, zębów i korzystnego poziomu wapnia we krwi. Wspomaga poprawne funkcjonowanie mięśni i układu odpornościowego. Wspiera poprawne wchłanianie i użytkowanie wapnia i fosforu i bierze udział w procesie podziału komórek. Organizm produkuje witaminę D na drodze syntezy skórnej, pod wpływem promieniowania słonecznego UV. W okresie letnim synteza ta jest jednak ograniczona ze względu na stosowanie kosmetyków z filtrami UV i zalecanego osobom starszym i kobietom w ciąży unikania nadmiernej ekspozycji na słońce. W okresie jesienno-zimowym synteza witaminy D w skórze jest ograniczona z powodu zmniejszonego nasłonecznienia. U osób po 65 roku życia obserwuje się ponadto znaczne zmniejszenie syntezy skórnej witaminy D.


wskazania:

Do postępowania dietetycznego w niedoborach witaminy D.


Dawkowanie:

SPOSÓB wykorzystania I DAWKOWANIE: zaleca się przyjmować 1 kapsułkę dziennie po posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Utrzymanie dobrego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Ważna informacja: produkt przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Artykuł nie jest dedykowany do wykorzystywania pozajelitowego. Preparat asygnowany jest dla osób dorosłych.


Dawkowanie (dorośli):

SPOSÓB wykorzystania I DAWKOWANIE: zaleca się przyjmować 1 kapsułkę dziennie po posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Ważna informacja: towar przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Artykuł nie jest przeznaczony do użytkowania pozajelitowego. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.


Uwagi:

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla niedużych dzieci. Nie zamrażać. Chronić przed światłem.