D-Vitum Forte® 2000 j.m Witamina D - 120 kaps (5904960011241)

od 32,50 PLN

Postać: kapsułki

Do innowacyjnania dietetycznego w niedoborach witaminy D. Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, zębów, a także poprawnego poziomu wapnia we krwi. Wspomaga poprawne funkcjonowanie mięśni i układu opornościowego. Wspiera dobre wchłanianie i używanie wapnia i fosforu i bierze udział w procesie podziału komórek. Organizm produkuje witaminę D na drodze syntezy skórnej, pod wpływem promieniowania słonecznego UV. W okresie letnim synteza ta jest jednak ograniczona ze względu na stosowanie kosmetyków z filtrami UV i zalecane osobom starszym i kobietom w ciąży unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce. W okresie jesienno-zimowym synteza witaminy D w skórze jest ograniczona z powodu zmniejszonego nasłonecznienia. U osób po 65 roku życia obserwuje się ponadto istotne zmniejszenie syntezy skórnej witaminy D.

• Wypełnianie w atmosferze ochronnej

• Specjalny system zamknięcia kapsułki

• Zatrzymywanie zapachu i smaku komponentów we wnętrzu kapsułki


Sposób wykorzystania i dawkowanie:

zaleca się przyjmować 1 kapsułkę dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga jednostajnego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Ważna informacja: artykuł przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Produkt nie jest dedykowany do użytkowania pozajelitowego. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.


Wartości odżywcze D-Vitum Forte:

* % referencyjnej wartości spożycia

1 kapsułka (1 porcja) gromadzi 50 µg (2000 j.m., 1000%*) witaminy D3 oraz 290 mg kwasów omega-3. Liquid Protect Caps to innowacyjna technika napełniania i zamykania kapsułki zapewniająca ochronę zawartych w niej cennych dla Twojego organizmu składników.


Skład: olej lniany tłoczony na zimno wysokolinolenowy, żelatyna (komponent otoczki), cholekalcyferol (witamina D3), emulgator: monolaurynian polioksyetylenosorbitolu (polisorbat 20)

liczba / masa netto: Opakowanie 120 kapsułek masa netto 71 g

Sposób przechowywania: Zgodnie z zaleceniami producenta. P rzechowywanie: przechowywać w temp. Pokojowej, w sposób niedostępny dla niewiele znaczących dzieci. Nie zamrażać. Bronić przed światłem.

Data przydatności do spożycia: Jeżeli chcesz uzyskać informację napisz do nas biuro@atlas-zdrowia.pl albo skorzystaj z opcji "zapytaj o produkt"


Uprzejmie proszę o przestrzeganie, a także poszanowanie Regulaminu w części dotyczącej
§ 12 Prawa autorskie
Dziękujemy