G21 suszarka spożywcza paradiso big (8595627407568)

od 0,00 PLN


  • Moc: 550 W
  • automatyczne wyłączanie
  • Zegar cyfrowy
  • Ustawienie temperatury: 40-70 ° C

Pozwala szybko i produktywnie suszyć przeróżne produkty. W pakiecie znajduje się 6 sit o wielkości 42 × 28,5 cm z regulacją wysokości. Urządzenie ma wentylator, zapewniający równomierne suszenie. Regulacja temperatury 40 – 70° C zapewnia optymalną konserwację owoców, warzyw, grzybów i ziół

Suszenie żywności to jedna z najstarszych metod konserwacji znanej człowiekowi. Polega na usunięciu wody z produktu poprzez jej wyparowanie. Suszenie żywności znane było już w czasach prehistorycznych kiedy to suszono mięso (w tym dodatkowo ryby). Pierwotnie suszono mięso z użyciem słońca i wiatru. Następnie ognia, przy czym cykl ten często przypominał wędzenie. Obecnie wykorzystuje się, na skalę przemysłową suszarnie elektryczne, są także śladowe aparaty umożliwiające suszenie w warunkach domowych (możnaużyć piekarnik elektrycznyzespaja się to ze wyraźnie obszerniejszym zużyciem prądu elektrycznego).

z reguły suszeniu poddaje się jadalne grzyby kapeluszowe, warzywa (pomidory, marchew, pietruszka, seler i por) i owoce (jabłka, gruszki, śliwki, banany, winogrona (powstają z nich rodzynki).

Na skalę przemysłową suszy się też mleko (powstaje mleko w proszku), ekstrakty kawy (powstaje kawa instant), bulionów mięsnych i warzywnych (zupy w kostkach). Jedną ze szczególnych metod suszenia jest liofilizacja.

Usunięcie wody uniemożliwia rozwój drobnoustrojów, jak również skutecznie spowalnia przebieg przemian enzymatycznych i nieenzymatycznych.