szczególnie suteczny sposób na komary

Repelent na komary Ultrathon to preparat w sprayu odstraszający owady tropikalne takie jak komary, meszki, muchy, moskity, ćmianki oraz kleszcze. Środek na komary posiada substancję odstraszającą DEET w stężeniu 25%. Dzięki powolnemu uwalnianiu substancji odstraszającej i specjalnie przypasowanego składu zapewniającego niepodatność na deszcz, wilgoć oraz pot preparat na komary Ultrathon wyśmienicie sprawdza się w trudnych warunkach tropikalnych. Preparat przeciw egzotycznym owadom Ultrathon został wyprodukowany na zamówienie amerykańskiego wojska w celu ochrony żołnierzy przed tropikalnymi insektami przenoszącymi niebezpieczne choroby. Obecnie repelenty przeciw egzotycznym owadom firmy Ultrathon są powszechnie przystępne w sprzedaży dla każdego.


Co to jest DEET?

DEET to ekologiczny związek chemiczny stosowany jako środek odstraszający owady. DEET został opracowany poprzez amerykańskich chemików typowo na użytek armii amerykańskiej w celu ochrony żołnierzy przed tropikalnymi insektami przenoszącymi śmiertelne choroby. Liczne badania prowadzone przeważnie w latach 90-tych, a także na początku XXI wieku jednoznacznie wskazują DEET jako produktywną metodę ochrony przed insektami ze wszelkich dostępnych do powszechnego wykorzystywania. Substancja ta jest niegroźna dla zdrowia człowieka. Stanowczo pomocne w tym zakresie okazały się specjalne środki na komary tropikalne zawierające substancję odstraszającą DEET o wysokim stężeniu (10-35%). Liczne badania w Europie i USA potwierdziły wydajność preparatów z DEET w odstraszaniu egzotycznych "kąsaczy" choćby w najcięższych warunkach takich jak podmokłe tereny, tropikalny klimat albo równikowa dżungla. Na rynku polskim prym w ochronie przed tropikalnymi komarami wiodą preparaty MUGGA, FORESTA i ULTRATHON.

Co wpływa na ataki ze strony komarów?

przeważnie wydychany poprzez nas dwutlenek węgla, ciepłota naszego ciała oraz kwas mlekowy, a także inne składniki potu, które są dla nich wyjątkowo atrakcyjne. Można powiedzieć, iż im wyższa temperatura naszego ciała, tym obszerniejsze prawdopodobieństwo, że staniemy się ich ofiarą. Komarzyce, które są mniejsze od komarów, często mogą być poprzez nas niezauważone. To właśnie one napadają i są żądne naszej krwi. Najczęstszą zapowiedzią ich występowaniu jest specyficzne bzyczenie. Jednak i ono może być często poprzez nas nie dostrzeżone. Często jedynym zauważalnym znakiem pozostawionym przez komara jest swędząca opuchlizna. Dlaczego tak się dzieje? Komarzyce chcąc pożywić się krwią, wstrzykują pod skórę ślinę, której składniki hamują krzepnięcie krwi w trakcie jej konsumpcji. Niestety u wielu ludzi zawarte w niej substancje powodują reakcję alergiczną, a więc swędzenie, lekkie opuchnięcie i zaczerwienienie.

Żywotność komarów oscyluje od kilku tygodni do kilku miesięcy przy czym, komarzyce żyją dłużej. Można by pomyśleć, że w końcu wyginą i dadzą nam latem w spokoju usiąść na ławce lub przy grillu. Nic bardziej mylnego, ponieważ jedna samica składa kilkaset jaj. Aczkolwiek pamiętajmy, iż komary stanowią rewelacyjne pożywienie dla wielu gatunków ptaków oraz ryb. Są bardzo widoczną częścią łańcucha pokarmowego.

© odstraszanie.pl Wszelkie Prawa chronione. All Rights Reserved.