Cyfrowy rejestrator wideo BP2.5 FHD Full HD 1080 P/MicroSDHC

Urządzenie eksponuje się na tle pozostałych modeli, jednocześnie w ofercie producenta, jak i innych, dostępnych na rynku rejestratorów, niewielkim i kompaktowym kształtem, a przeważnie sposobem mocowania. Zamiast klasycznego uchwytu na przyssawkę, model BP2.5FHD posiada specjalny zaczep mocowany bezpośrednio do szyby przy pomocy załączonej taśmy dwustronnej 3M. Rozwiązanie to pozwala na bardziej stabilny montaż rejestratora, obniżenie przenoszenia ewentualnych drgań, a także zmniejszenie do minimum ograniczenia pola widzenia dla kierującego pojazdem. Regulacja nachylenia obiektywu pozwala na wspaniałe dobranie obszaru nagrywania w pojazdach o praktycznie każdym kącie nachylenia przedniej szyby.

Rejestrator zapisuje obraz w rozdzielczości Full HD 1080P i uzupełniające 3 tryby zapisu niższej jakości. Urządzenie rejestruje pliki w formacie MOV /H.264 i ma funkcję nagrywania w pętli. Użytkownik może wybrać długość zapisywanego pliku spomiędzy trzech opcji: 3 minuty, 5 minut i 10 minut. Fabrycznie włączona opcja HDR (High Dynamic Range) oraz manualna regulacja ustawień ekspozycji umożliwia zapisywanie słusznego obrazu w zmiennych warunkach oświetlenia.

BP2.5FHD też zastosowany czujka ruchu, który może być wykorzystany do uruchamiania funkcji nagrywania. Materiał zostanie zarejestrowany tylko wtedy, gdy kamera wykryje poruszające się przedmioty przed obiektywem. Natomiast sensor przeciążenia pozwoli ochronić zapisane pliki przed ich skasowaniem albo nadpisaniem. W sytuacji, gdy dochodzi do zderzenia albo ostrego hamowania aktualny fragment nagrania zostaje zapisany w taki sposób, że jego usunięcie jest osiągalne tylko z pozycji komputera. Podobnie działa funkcja SOS, która zapobiega skasowaniu pliku video jednak użytkownik musi tę funkcję aktywować ręcznie przy pomocy przycisku na obudowie.

Rejestrator posiada możliwość monitorowania pojazdu na postoju. Po aktywowaniu funkcji Monitoring parkowania rejestrator samoczynnie włączy nagrywanie po wykryciu wstrząsów i wyłączy je po 10 sekundach. Aby monitoring parkowania działał poprawnie, rejestrator musi mieć naładowany wewnętrzny akumulator albo być podłączony do zasilania.

Model również tryb aparatu do wykonywania jednocześnie pojedynczych fotografii, jak i kolekcji do 10 zdjęć o maksymalnej rozdzielczości 12M. Dzięki ręcznej regulacji ostrości, balansu bieli, wartości ISO i ekspozycji realne jest zarządzanie jakością wykonywanego ujęcia. Zarówno nagrania video, jak i fotografie mogą być odtwarzane na wbudowanym ekranie LCD o przekątnej 2.

Wewnętrzny mikrofon oraz głośnik pozwala rejestrować i odtwarzać również dźwięk. Za pomocą ultra szerokokątnego obiektywu o zakresie 170o z matrycą CMOS obraz może być przetwarzany, a następnie zapisywany na opcjonalnych kartach microSD o maksymalnej pojemności do 64GB. Użytkownik ma możliwość wprowadzenia numeru rejestracyjnego pojazdu, w którym zamontowana jest kamera i umieszczenie go na zapisywanym materiale wideo. Port micro USB umożliwia bezpośrednie podłączenie rejestratora do komputera w celu zgrania zapisanych plików, a złącze HDMI zezwala na ich wyświetlenie za pomocą zewnętrznych ekranów o wielkiej rozdzielczości.

Model BP2.5FHD można uruchomić ręcznie przy pomocy przycisku na obudowie lub automatycznie wraz z włączeniem zapłonu w samochodzie. W menu przystępna jest opcja opóźnienia wyłączenia urządzenia o maksymalnie 30 sekund, co zezwala na zarejestrowanie obrazu już po opuszczeniu pojazdu przez użytkownika.

Kompaktowa obudowa z gumowanym wykończeniem, nowoczesny klips mocujący kamerę, długi przewód zasilający zezwalający na dyskretny montaż w pojeździe i duża funkcjonalność sprawiają, iż BP2.5FHD jest potrzebnym akcesorium każdego kierowcy.EAN: 4260499850821
Gwarancja: gwarancja zewnętrzna 24 miesiące
Kod dostawcy: BLAUPUNKT BP2.5 FHD
Rozdzielczość: Full HD 1080p
Kąt widzenia: 170 °
Mikrofon: Tak
Tryb nocny: Tak
Nagrywanie w pętli: Tak
Detekcja ruchu: Tak
GPS: Nie
Funkcje specjalne: Wyświetlanie czasu rzeczywistego i daty
Przekątna ekranu: 2,0''
ekran dotykowy: Nie
Czytnik kart pamięci: Tak
typ kart pamięci: microSD
kanon pamięci SD / CF: SD
Komunikacja bezprzewodowa: Nie
Złącza: 1 x HDMI
Akcesoria w pakiecie: Ładowarka samochodowa przewód USB Instrukcja obsługi Naklejki 3M
Kolor: Czarny
rozmiary: 82 x 100 x 40 mm