Sanprobi IBS kaps. - 20 kaps. (5907774335008)

od 0,00 PLN

Postać: kapsułki

Sanprobi IBS, kapsułki, 20 szt

Szczep bakterii Lactobacillus plantarum 299V jest naturalnym komponentyem ochronnej flory jelitowej człowieka, której zaburzenia odgrywają pokaźna rolę w patogenezie objawów związanych z jelitem wrażliwym jak: dolegliwości brzuszne, wzdęcia, nadmierne oddawanie gazów, a także problemy z wypróżnianiem. Lactobacillus plantarum 299v ma zdolność do zasiedlania błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Skuteczność i bezpieczeństwo stosowawania Lactobacillus plantarum 299v pozostało potwierdzone w licznych badaniach naukowych i klinicznych u ludzi.

Badania naukowe wykazały, iż uzupełnienie codziennej diety o Lactobacillus plantarum 299v -główny składnik Sanprobi IBS - zachowuje i wspiera mikroflorę jelitową.

Sanprobi IBS spełnia kryteria "wspaniałego" probiotyku (ludzkie pochodzenie, niepodatność na działanie kwasu solnego i żółci, zdolność do przylegania i zasiedlania nabłonka jelitowego, produkcja substancji przeciwdrobnoustrojowych, prawidłowe cechy wzrostowe, korzystne oddziaływanie na zdrowie człowieka oraz pełne bezpieczeństwo wykorzystywania).

Sanprobi IBS w swoim składzie nie mieści mleka, nienaturalnych substancji konserwujących ani fenyloalaniny.

komponenty

(1 kapsułka): Lactobacillus plantarum 299 v-10miliarów CFu, skrobia ziemniaczana, hydroksypropylometyloceluloza, stearynian magnezu.

atrybuty składników

uzupełnienie codziennej diety pacjentów z zespołem jelita drażliwego o Lactobacillus planntarum 299v skutkuje zmniejszeniem bólów brzucha, wzdęć oraz normalizacją wypróżnień. Ochronne działanie Lactobacillus plantarum 299v obserwowano także u osób narażonych na rozszerzone ryzyko uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego (antybiotykoterapia, radio- i chemioterapia).

Zalecane dzienne spożycie

  • dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 kapsułki dziennie.
  • dzieci do 12 roku życia: 1 kapsułkę dziennie.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

  • Suplementy diety nie mogą być użytkowane jako substytut (zamiennik) różnorodnej diety.
  • zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla niewielkich dzieci.
  • Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Pytania i odpowiedzi odnośnie preparatu Sanrpobi IBS.

Co to jest Sanprobi IBS?

Sanprobi IBS jest probiotykiem zawierającym niepowtarzalny szczep, żywych dobroczynnych bakterii Lactobacillus plantarum 299v. Efektywność i bezpieczeństwo stosowawania Lactobacillus plantarum 299v zostało potwierdzone w licznych naukowych badaniach klinicznych u ludzi. Sanprobi IBS może być przyjmowany przez dorosłych i dzieci, kobiety w ciąży i mamy karmiące piersią a także przez osoby z osłabionym układem niepodatnościowym.

Kto powinien przyjmować Sanprobi IBS?

Sanprobi IBS powinien być przyjmowany niezwykle poprzez osoby z dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, takimi jak biegunka, zaparcia, ból albo dyskomfort brzucha, wzdęcia, uczucie pełności, nadmierne oddawanie gazów, bolesne parcie na kiszkę stolcową, uczucie niepełnego wypróżnienia. Przyjmowanie Sanprobi IBS pomaga w przywróceniu naturalnej równowagi przewodu pokarmowego co sprawia ustąpienie wymienionych dolegliwości.

Jak działa Sanprobi IBS?

Sanprobi pomaga odbudować zdrową mikroflorę jelitową, która gwarantuje prawidłową pracę przewodu pokarmowego. Sanprobi IBS wzmacniając naturalną barierę śluzówkową przewodu pokarmowego i przywraca poprawną pracę jelit. Sanprobi IBS w przewodzie pokarmowym konkuruje z bakteriami chorobotwórczymi o miejsca przylegania do błony śluzowej, stymuluje produkcję substancji ochronnych w jelicie co prowadzi do zmniejszenia częstości infekcji, a także ograniczenia miejscowej reakcji zapalnej. Sanprobi IBS pomaga zmniejszyć przepuszczalność błon śluzowych przewodu pokarmowego przez co wzmacnia pracę także układu niepodatnościowego.

Dlaczego warto przyjmować Sanprobi?

Zaburzenie mikroflory jelitowej prowadzi do pojawienia się przykrych objawów ze strony przewodu pokarmowego takich jak wzdęcia, biegunka, zaparcia czy nadmierne oddawanie gazów. W badaniach klinicznych wykazano, iż u osób u których okresowo występują takie dolegliwości mikroflora jelitowa pozbawiona jest dobroczynnych bakterii z grupy pałeczek kwasu mlekowego a szczególności Lactobacillus plantarum 299v. Uzpełnienie codziennej diety o Lactobacillus plantarum 299v powoduje zmniejszenie i ustąpienie przykrych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.

Kiedy Sanprobi IBS może pomóc?

Sanprobi IBS został opracowany istotnie dla osób z zaburzeniami czynnościowymi przewodu pokarmowego takimi jak wzdęcia, ból i dyskomfort brzucha, zaparcia, biegunka. Działanie ochronne na kabel pokarmowy sprawia, iż przyjmowanie Sanprobi IBS zabezpiecza także przed destrukcyjnym działaniem m.in. Antybiotyków i niesterydowych leków przeciwbólowych na mikroflorę jelitową człowieka. W sytuacji antybiotykoterapii Sanprobi IBS powinien być przyjmowany od początku kuracji i kontynuowany przez co najmniej 7-10 dni po zakończeniu przyjmowania antybiotyku. Prawidłowe działanie Sanprobi IBS wykazano także u osób z zaburzeniami funkcji wątroby, w przebiegu radio i chemioterapii a także u osób w przewlekłym stresie. Sanprobi IBS ze względu na unikalny mechanizm działania może być stosowany w profilaktyce biegunki podróżnych.

Jak długo należy przyjmować Sanprobi IBS?

W celu osiągnięcia największej korzyści z przyjmowania Sanprobi IBS w celu wzmocnienia i przywrócenia dobrej pracy przewodu pokarmowego probiotyk powinien być przyjmowany codziennie poprzez co najmniej 4 tygodnie.

Jak i kiedy powinno przyjmować się Sanprobi IBS?

W celu osiągnięcia największej korzyści, wzmocnienia i przywrócenia poprawnej pracy przewodu pokarmowego Sanprobi IBS powinno spożywać się podczas posiłku od 1-2 kapsułek codziennie. U dzieci do 12 roku życia 1 kapsułka dziennie. W razie potrzeby kapsułkę można otworzyć a zawartość dodać do pożywienia lub soku.

Czego mogę się spodziewać podczas przyjmowania Sanprobi IBS?

poprzez pierwsze kilka dni kuracji u niektórych osób może dojść do nasilenia objawów ze strony przewodu pokarmowego (np. Wzdęć) co jest przemijające i nie powinno być przyczyną przerwania przyjmowania preparatu. Kontynuacja spożywania Sanprobi IBS spowoduje zmniejszenie i ustąpienie tych przykrych dolegliwości. U większości osób początkujących przyjmowanie Sanprobi IBS nie dojdzie jednak do nasilenia dolegliwości a podczas przyjmowania preparatu zaczną odczuwać ulepszenie ze strony przewodu pokarmowego. Nasilenie dolegliwości i odczuwane zmiany w pierwszych dniach przyjmowania Sanprobi IBS świadczą o zmianach jakie zachodzą w Twoim przewodzie pokarmowym. Można to obrazowo, w uproszczeniu przyrównać do wymiany "złej" flory jelitowej odpowiedzialnej za przykre dolegliwości na "korzystną", która zapewnia komfort pracy przewodu pokarmowego. Dodatkowo możesz zauważyć, że Twój stolec staje się bardziej uformowany albo swobodny co w dodatku może być objawem regulacji ze strony przewodu pokarmowego. Jeżeli niepokoi Cię reakcja Twojego organizmu porozmawiaj o tym ze swym lekarzem.

Czym różni się Sanprobi IBS od innych probiotyków dostępnych w aptekach?

Sanprobi IBS zawiera niepowtarzalny szczep bakterii Lactobacillus plantarum 299v, którego prawidłowe działanie pozostało potwierdzone w licznych badaniach klinicznych. Sanprobi IBS spełnia kryteria "doskonałego" probiotyku (ludzkie pochodzenie, odporność na działanie kwasu solnego i żółci, zdolność do przylegania i zasiedlania nabłonka jelitowego, produkcja substancji przeciwdrobnoustrojowych, dobre właściwości wzrostowe, dobre oddziaływanie na zdrowie człowieka i pełne bezpieczeństwo wykorzystywania). Sanprobi w swym składzie nie posiada mleka, sztucznych substancji konserwujących ani fenyloalaniny. Sanprobi szczególnie wydajnie wzmacnia barierę ochronną przewodu pokarmowego.

Co to jest Lactobacillus plantarum 299v?

Lactobacillus plantarum 299v to oryginalny, opatentowany szczep dobroczynnych bakterii zawartych w preparacie Sanprobi. W badaniach klinicznych potwierdzono, iż Lactobacillus plantarum 299v jest naturalnym składnikiem ochronnej flory jelitowej człowieka i jego występowanie gwarantuje korzystną pracę przewodu pokarmowego. Codzienne przyjmowanie Sanprobi upraszcza odbudowę ochronnej mikroflory jelitowej.

Czy inne probiotyki zawierają Lactobacillus plantarum 299v?

Nie. Sanprobi jest jedynym preparatem w Polsce, który posiada szczep bakterii Lactobacillus plantarum 299v. Jak podkreślają eksperci działanie probiotyków jest zależne od szczepu i powinno zostać potwierdzone w badaniach klinicznych u ludzi. Skuteczność i bezpieczeństwo wykorzystywania Lactobacillus plantarum 299v zostało potwierdzone w licznych pracach klinicznych w tym wśród polskich pacjentów z zaburzeniami czynnościowymi jelit.

przez kogo jest polecany Sanprobi?

Sanprobi IBS jest rekomendowany przez lekarzy gastroenterologów. Lactobacillus plantarum 299v jako jedyny z przystępnych w Polsce szczepów bakterii probiotycznych pozostał umieszczony na liście probiotyków mających zastosowanie w zaburzeniach czynnościowych jelit. Rekomendacje dla używania probiotyków u ludzi pozostały niedawno opublikowane poprzez niezależną grupę ekspertów medycznych (Recommendations for Probiotic Use – 2008, J Clin Gastroenterol, Grudzień 2008).

Ile bakterii zawiera każda kapsułka Sanprobi IBS?

Każda kapsułka Sanprobi IBS gromadzi około 10x109 (10 miliardów) jednostek tworzących kolonie (CFU) żywych bakterii. Taka liczba żywych kolonii bakterii znajduje się w każdej kapsułce w opakowaniu co najmniej do dnia daty ważności umieszczonej na opakowaniu.

Jak należy przechowywać Sanprobi IBS?

Sanprobi IBS można przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu. Nie ma potrzeby przechowywania preparatu w lodówce.

Jak rozpoznać, że nasz kabel pokarmowy funkcjonuje korzystnie?

korzystna praca jelit to głównie brak przykrych objawów takich jak biegunka, zaparcie, wzdęcie czy nadmierne oddawanie gazów. Ponieważ definicja zdrowych jelit może się różnić u rozmaitych osób, a dobry rytm wypróżnień wahać się od trzech stolców na dobę do jednego co 2-3 dni u zdrowych osób, warto o tym porozmawiać ze swoim lekarzem.

Co może wywoływać, iż nasz kabel pokarmowy nie działa korzystnie?

niemało czynników może mieć wpływ na nieprawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Do częstych przyczyn należy zaliczyć stres, nieregularny tryb życia i odżywiania, palenie papierosów i nadużywanie alkoholu. Nie należy zapominać o wielu lekach, chociażby takich jak antybiotyki czy leki przeciwbólowe, których przyjmowanie może zakłócać poprawną funkcję przewodu pokarmowego. Zaburzenia pracy jelit mogą także wystąpić w sytuacjach szczególnych np. Jako powikłanie po radio czy chemioterapii. W razie wątpliwości zawsze warto porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Przyjmowanie Sanprobi IBS w wymienionych sytuacjach zniża ryzyko wystąpienia przykrych dolegliwości oraz pomaga pozbyć się takich objawów jak wzdęcia czy dyskomfort i ból brzucha.

Charakterystyka Lactobacillus plantarum 299v

Szczep bakterii Lactobacillus plantarum 299v jest naturalnym elementyem ochronnej flory jelitowej człowieka, której zaburzenia odgrywają znaczną rolę w patogenezie objawów zespołu jelita drażliwego takich jak: bóle brzucha, wzdęcia, nadmiernne oddawanie gazów oraz zaburzenia wpróźniania (zaparcia,biegunki). Lactobacillus plantarum 299v ma zdolność do zasiedlania błony śluzowej przewodu pokarmowego. Badania naukowe wykazały, że uzupełnienie codziennej diety pacjentów z zespółem jelita drażliwego o Lactobacillus plantarum 299v skutkuje zmniejszeniem bólów brzucha, wzdęć, a także normalizacją wypróżnień. Ochronne działanie Lactobacillus plantarum 299v obserwowano także u osób narażonych na zwiększone ryzyko uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego (antybiotykoterapia, radio- i chemioterapia).

W badaniach naukowych wykazano, iż Lactobacillus plantarum 299v:

- wykazuje antagonizmy w stosunku do bakterii patogennych
- obniża częstość infekcji i poprawia funkcję wątroby
- wzmacnia barierę śluzówkową przewodu pokarmowego
- ogranicza translokację bakterii
- obniża przepuszczlność śluzówki
- konkuruje z patogenami o miejsce adhezji
- poprawia funkcję immunologiczną
- ogranicza miejscową reakcję zapalną
- stymuluje produkcję krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych w jelicie grubym

W przewodzie pokarmowym człowieka znajduje się ogromna liczba bakterii, które pełnią funkcję m.in. Metaboliczną, immunoregulacyjną a zwykle ochronną (Neish, Gastroenterology 2009). Szereg czynników, może działać zgubnie na florę jelitową.

Do nich obok stresu, antybiotyków czy niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) można zaliczyć wpływ radioterapii i chemioterapii (Damman i Surawicz; Gastroenterology 2008). Do częstych powikłań po radioterapii należy uszkodzenie błon śluzowych przewodu pokarmowego co może objawiać się m.in. Biegunką, wzdęciem czy bólem brzucha. W najnowszych badaniach, wykazano, że pacjenci z takimi zaburzeniami ze strony przewodu pokarmowego posiadają istotnie zmodyfikowaną mikroflorę jelitową, w tym w ich przewodzie pokarmowym nie stwierdza się pałeczek kwasu mlekowego lactobacillus.

Lactobacillus plantarum dominuje wśród pałeczek kwasu mlekowego u osób zdrowych natomiast nie stwierdza się tej pałeczki u osób z przewlekłymi dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego o charakterze wzdęć, biegunek, dyskomfortu albo bólu brzucha. Zdolność przylegania i kolonizowania ludzkiej błony śluzowej jelita, zależy od mechanizmu wiążącego mannozę i odgrywa kluczową rolę dla cechy modulujących lactobacillus plantarum układ immunologiczny człowieka.

niepowtarzalny mechanizm wiązania lactobacillus plantarum 299v do błony śluzowej przez receptor mannozowy warunkuje wielokierunkowe działanie tego probiotyku (Adlerberth i wsp. Apel Environ Microbiol 1996). Szereg bakterii chorobotwórczych ma powinowactwo do błony śluzowej jelita przez receptor mannozowy a wśród nich należy wymienić Yersinia enterocolica, Salmonella, Shigella, Vibrio cholerae, Eschericha coli a także candida albicans. Bakterie te istotnie są groźne u pacjentów z obniżoną odpornością a także u osób z zaburzoną mikroflorą jelitową (w wyniku stosowania antybiotykoterapii, radioterapii i chemioterapii, niesterydowych leków przeciwbólowych, w przebiegu stresu i nieprawidłowej diety). Lactobacillus plantarum 299v w przewodzie pokarmowym wiążąc się z receptorem mannozowym na powierzchni komórek nabłonka jelitowego chroni je przed dostępem tych groźnych patogenów.

w dodatku lactobacillus plantarum 299v formuje dużą liczba tlenku azotu (NO) na powierzchni błony śluzowej przewodu pokarmowego w wyniku metabolizmu argininy. Tlenek azotu (NO) działa ochronnie na kabel pokarmowy, reguluje motorykę jelit i bierze udział w wielu ważnych procesach biochemicznych.

Lactobacillus plantarum - regulator przewodu pokarmowego?

Lactobacillus plantarum 299v Szczególną grupą pacjentów, są chorzy poddawani radioterapii. W pracach eksperymentalnych wykazano, że podawanie lactobacillus plantarum 299v obniża zniszczenie i zapalenie błony śluzowej jelit po radioterapii i poprawia gojenie tkanki w miejscu zespolenia (Liu, Colorectal Disease 2001).

Wielokierunkowe działanie ochronne Lactobacillus plantarum 299v w przewo