Szungit, Shungit Naturalny Filtr Aktywator Wody 500 g

od 0,00 PLN

SZUNGIT

Minerał naturalnie występujący w przyrodzie - szungit - był od tysiącleci stosowany przez naszych przodków do polepszania jakości wody pitnej. Przez ten czas jego cechy pozostały sprawdzone i potwierdzone, a działanie wspomagające zdrowie stosuje się do dzisiaj. Wykorzystywany jest w stacjach uzdatniania wody zamiast wkładów z węgla aktywowanego. Jego cechy oczyszczające, uzdatniające wodę i strukturyzujące ją są naprawdę niebanalne. Jeśli ktoś stosuje do wody krzemień, może z dobrym rezultatem wypróbować ten unikalny minerał.


SZUNGIT to najdawniejszy z występujących na Ziemi minerałów zawierających węgiel. W odróżnieniu od diamentu i grafitu, ma niezwykłą matrycę węglową. Molekuły takiego węgla, ze względu na swoją strukturę, są podobne do piłki futbolowej i są nazywane FULLERENAMI.Minerał naturalnie występujący w przyrodzie - szungit - był od tysiącleci używany przez naszych przodków do poprawiania jakości wody pitnej. Przez ten czas jego atrybuty zostały sprawdzone i potwierdzone, a działanie wspomagające zdrowie stosuje się do dzisiaj. Użytkowany jest w stacjach uzdatniania wody zamiast wkładów z węgla aktywowanego. Jego parametry oczyszczające, uzdatniające wodę i strukturyzujące ją są naprawdę interesujące. Jeśli ktoś stosuje do wody krzemień, może z korzystnym skutkiem wypróbować ten unikalny minerał.


Szungity karelskie zalegają w najstarszych powłokach skorupy ziemskiej, ich wiek przekracza 2 miliardy lat. Ze względu na wysoką koncentrację fullerenów można założyć ich kosmiczne pochodzenie. Takie same pozaziemskie fullereny pozostały znalezione w meteorytach, które spadły na Ziemię. Wagę odkrycia fullerenów eksponuje fakt, że grupa zajmujących się nimi angielskich uczonych w 1998 roku została uhonorowana Nagrodą Nobla.

teraz użytkowanie sztucznie syntezowanych fullerenów jest ograniczone z powodu ich wysokiej ceny zakupu (ponad 900 $ za 1 gram). Są one wykorzystywane w głównej mierze w dziedzinach wysokich technice - w kosmosie, medycynie, komputerach.

Znalezienie w Karelii przez zespół Grigorija W Andrijewskiego naturalnych fullerenów w szungicie stało się prawdziwą sensacją. To jedyne na Ziemi złoże szungitu fullerenopodobnego, który naprawdę niepowtarzalne właściwości.