Olej z Pestek Dyni EkaMedica 100ml (5904213000701)

od 0,00 PLN

OLEJ Z PESTEK DYNI

  • normalizuje działanie układu moczowego, a także prostaty
  • kukurbitacyna wspomaga oczyszczanie organizmu
  • wspomaga procesy trawienne i korzystną pracę wątroby
  • wspiera układ naczyniowo- sercowy, reguluje pracę układu krążenia

Olej z pestek dyni cechuje bogaty orzechowy smak i ciemnozielony kolor. Uzyskuje się go z tłoczenia ascetycznych pestek. W jego składzie można znaleźć niemało koniecznych kwasów tłuszczowych, antyoksydantów i związków blokujących DHT, takich jak beta-sitosterol i delta-7-sterine.

Zawarta w oleju witamina E (tzw. Witamina młodości) chroni kwasy omega-6 przed utlenianiem. W dodatku w oleju z dyni odnajdziemy witaminy z grupy B-tiaminę, ryboflawinę oraz pirydoksynę. W oleju z pestek dyni występują również fitosterole takie jak: cucurbita, phytosterinen i skwalen.

Phytosterinen zalecany jest w profilaktyce prostaty i utrzymywaniu dobrej pracy układu moczowego. Skwalen z kolei chroni skórę przed szkodliwymi promieniami UV, reguluje pracę układu krążenia i pomaga usuwać zgubne produkty przemiany materii z organizmu.


Skład: Olej z ostropestu plamistego 100% nierafinowany, tłoczony na zimno

objętość netto: 100 ml

Sposób przechowywania: towar przechowywać zgodnie z zaleceniami producenta. Po otwarciu przechowywać w lodówce. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Bronić od wilgoci i światła.

Data przydatności do spożycia: Jeżeli chcesz uzyskać informację napisz do nas biuro@atlas-zdrowia.pl lub skorzystaj z opcji "zapytaj o artykuł"


Uprzejmie proszę o przestrzeganie oraz poszanowanie Regulaminu w części dotyczącej
§ 12 Prawa autorskie
Dziękujemy