Saphir Farba lakier do skór skóry butów obuwia tenax 400ml spray (3324010827011)

od 0,00 PLN

Barwnik / Farba do skóry TENAX 400ml Spray - SAPHIR

Szybkoschnąca farba w Sprayu do odnowienia albo całkowitej zmiany koloru. Prosta w użyciu. Obszerna paleta odcieni.

Do skóry, skóry syntetycznej. Nie stosować do zamszu i nubuku.

Przed właściwym użyciem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie artykułu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.


Przed farbowaniem skórę należy oczyścić, a także odtłuścić odpowiednim preparatem odtłuszczającym lub zmywaczem do skór:

- Conditioner Tarrago (odtłuszcza i eliminuje wykończenie skór)

- Renomat Saphir (odtłuszcza i usuwa stare warstwy impregnatów)

- Decapant Saphir (odtłuszcza i likwiduje wykończenie skór)Sposób użycia:
. Skrupulatnie oczyścić skórę
. Przed wykorzystaniem jakiegokolwiek preparatu przeprowadzić najpierw próbę na niewidocznym skrawku, jeżeli efekt jest właściwy przystąpić do dalszych czynności
. Malowaną powierzchnię należy bardzo dokładnie oczyścić odpowiednim środkiem, np. RENOMAT SAPHIR, ZMYWACZEM DO SKÓR SAPHIR (silny środek - usuwa starą farbę z powierzchni skóry) lub innym preparatem- TO NAJWAŻNIEJSZY MOMENT - ZRÓB TO dokładnIE!!!
.
Puszkę z farbą należy wielokrotnie wstrząsnąć w celu precyzyjnego wymieszania pigmentu
. Powierzchnię skóry pokrywamy farbą z odległości około 15-20 cm starając się nie nakładać farby w jednym miejscu (może to spowodować zacieki).
. W zależności jak skóra będzie chłonęła trzeba malować do uzyskania jednolitego pożądanego koloru. Głównie wystarczą 2-3 warstwy
. Każdą kolejną warstwę nakładamy dopiero po wyschnięciu poprzedniej
. Lepiej nałożyć dwie cienkie warstwy aniżeli jedną grubą
. Do pełnego utwardzenia się farby należy odczekać ok. 12 godzinSposób zastosowania - farbowanie obuwia:
1 - Jeżeli farbowane jest obuwie, przed przystąpieniem do pracy warto je wypchać, np gazetami albo włożyć do środka prawidła, co umożliwi precyzyjniejsze odtłuszczenie, a także nakładanie pigmentu
2 - Malowaną powierzchnię należy nad wyraz precyzyjnie oczyścić środkiem RENOMAT SAPHIR, ZMYWACZEM DO SKÓR SAPHIR (silny środek - likwiduje starą farbę z powierzchni skóry) lub innym preparatem- TO NAJWAŻNIEJSZY MOMENT - ZRÓB TO skrupulatnIE!!!
3 - Po odtłuszczeniu należy poczekać do pełnego wyschnięcia skóry
4 - Części, których nie chcemy farbować musimy zakryć. Do tego celu używamy jakiejkolwiek taśmy klejącej (najlepiej zwykłej taśmy malarskiej).
5 - Puszkę z farbą należy wielokrotnie wstrząsnąć w celu precyzyjnego wymieszania pigmentu
6 - Zabezpieczoną taśmą powierzchnię pokrywamy farbą z odległości około 15-20 cm starając się nie nakładać farby w jednym miejscu (może to spowodować zacieki).
7 - W zależności jak skóra będzie chłonęła trzeba malować do uzyskania jednolitego pożądanego koloru. Głównie wystarczą 2-3 warstwy
8 - Każdą kolejną warstwę nakładamy dopiero po wyschnięciu poprzedniej
9 - Lepiej nałożyć dwie cienkie warstwy niż jedną grubą
10 - Do pełnego utwardzenia się farby należy odczekać ok. 12 godzin

UWAGA: Jeżeli skóra zostanie niedokładnie wyczyszczona, odtłuszczona, w miejscach częstych zgięć mogą pojawić się finezyjne przebarwienia albo odpryski farby, dlategoproponujemy dokupić Krem Koloryzujący Pommadier SAPHIR lub Balsam Juvacuir SAPHIR w tym samym odcieniu, które wyeliminują ten efekt.