sun protect & bronze oil spray spf20 200ml w opalanie marki Nivea

od 42,29 PLN

Postać: spray • Stopień ochrony (SPF): 20 • Pojemność: 200 ml

początku było białe mydło, które w 1905 roku otrzymało dziś znaną na całym świecie nazwę: Nivea. Charakterystyczny śnieżnobiały krem o tej nazwie pojawił się sześć lat później, też dzięki utalentowanemu aptekarzowi Oscarowi Troplowitz, który zainspirował się łacińskim określeniem na śnieg nivis przy wyborze nazwy.

Swe specyficzne opakowanie w odcieniu blue krem otrzymał jednak dopiero w 1924 roku. O tym jak ważnym i postępowym wynalazkiem był ów krem świadczy fakt, iż jego receptura pozostała do dziś niemal niezmieniona.

Dziś Nivea jest chronioną marką przedsiębiorstwa Beiersdorf AG. Asortyment Nivea, obejmujący początkowo krem do twarzy i dłoni, pozostał sukcesywnie powiększony o dodatkowe produkty do pielęgnacji twarzy, włosów, ciała oraz o kosmetyki do makijażu.

Natomiast miejsce tradycyjnego kremu zajęły innowacyjne produkty jak „Nivea Cellular Anti-Age" kolekcja. Nowym rozdziałem w historii firmy było w 1968 roku utworzenie specjalnego laboratorium odpowiedzialnego na wykreowanie aromatów firmowych.

Jako typowy dominujący zapach produktów Nivea została wybrana bergamota, z czasem zastąpiona jej odpowiednikiem plastikowym. Ta specyficzna delikatna, świeża woń poza tym możliwie neutralnych białych lub bezbarwnych kosmetyków była przez dziesięciolecia i jest do teraz jednym z głównych powodów, dla którego one są tak szczerze uznane i ochoczo kupowane.

Wśród nielicznych wyjątków od reguły są m.in. Mleczka nowej generacji do pielęgnacji ciała o aromatach miodowym i czekoladowym z kolekcji „Body Milk". Punktualnie z okazji 100-go jubileuszu firmy i wykreowania pierwszego kremu na rynku pojawiła się w limitowanej edycji woda toaletowa.

Po odniesieniu ogromnego sukcesu została ona zastąpiona drugą edycją o nazwie „Nivea Original EDT", z dominującymi kwiatowymi aromatami i słodkawej nucie. W swym zamyśle miała to być kreacja zapachowa neutralna, asygnowana dla obu płci.

Zupełnie zgodnie z filozofią pozostałych produktów Nivea flakon perfum otrzymał stanowczo prostą formę, na którym tylko dumnie widnieje etykietka z firmowym logo jako jedyna dekoracja. W dodatku kolorystyka flakonu jest ściśle podporządkowana standardowemu dla firmy wizerunkowi o wyłącznie dwóch kolorch granatowej i białej.