Kauffmann kÖnigin der nacht kołdra całoroczna ciepła 240x220

od 0,00 PLN

  • Producent: KAUFFMANN
  • Kategoria: Kołdry

Kołdra Königin der Nacht otrzymała swoja nazwę z dwóch powodów. Po pierwsze kołdra ta pozostała wypełniona królewskim puchem Edredona (Somateria mollisima), dziko żyjącej kaczki, która własnym dziobem wyskubuje sobie puch po to żeby ułożyć go w gnieździe, dookoła jajek. Po skończonym okresie lęgowym puch ten zostaje zgromadzony i przekazany do sprzedaży.

Cały proces zbierania puchu z pustych gniazd Edredonów jest koncesjonowany i odbywa się pod ścisłą kontrolą służb weterynaryjnych. Do wypełnienia jednej kołdry należy zebrać puch z około 30 gniazd.

Puch Edredonowy jest najistotniej miękkim i najcieplejszym naturalnym materiałem izolacyjnym na świecie. Poza tym jest wyjątkowo lekki, 1000 cennych puchów Edredona waży zaledwie 1 gram. Marka Kauffmann zaopatruje się w puch Edredonów zamieszkujących wybrzeża Islandii.

Drugim powodem, dla którego najszczególniej ekskluzywna kołdra na świecie pozostała nazwana Königin der Nacht jest nawiązanie do postaci Paminy z opery Czarodziejski Flet W.A. Mozarta. Austriacki marka jest zdania, iż noc spędzona pod kołdrą Königin der Nacht jest niczym aria Paminy „Ah, Ich Fühl’s"

Puch Edredona to bez dwóch zdań prawdziwy cud natury!
Każda z kołder Königin der Nacht jest szyta i napełniana ręcznie.