Abalone Travel - edycja polska, AU_3558380018445

od 34,58 PLN

Abalone to fascynująca gra, w której proste zasady łączą się z niezliczoną mnogością możliwości a do tego... Kontaktem z fantastycznie produkowanymi elementami gry!

Tym razem, możecie w nią zagrać wszędzie tam, gdzie wymiary "obszernej" edycji mogły być przeszkodą - w samochodzie. Pociągu, na taborecie lub do śniadania! Edycja podróżna Abalone Classic to wspaniałe rozwiązanie, gdy brakuje Ci miejsca, lecz wciąż chcesz posiadać tą genialna grę!

Na czym to polega?

Dwóch graczy zasiada do sześciokątnej planszy z wgłębieniami, w której umieszcza się po 14 białych kul i 14 czarnych. Gracze na przemian popychają swoje kule tak, żeby ostatecznie wypchnąć poza planszę 6 kul przeciwnika. Przepycha się 1,2 lub 3 swoje bile (znajdujące się w jednej linii) do przodu, do tyłu albo na boki, przy czym 2 moje bile mogą popchnąć 1 bilę przeciwnika, 3 moje bile mogą popchnąć do 2 bil przeciwnika.

I to właściwie całe zasady!

Dlaczego ta gra jest tak fascynująca?!
  • Gra z jednej strony wydaje się prostsza od GO, ale z drugiej ma mnóstwo z nim współnego! Do tego, podobnie jak GO, dostarcza obszernej przyjemności obcowania z szczególnie precyzyjnie stworzonymi elementami gry. Bile są ciężkie i przepychanie ich tak, by wpadły w świeże wgłębienia dostarcza niesamowitej frajdy!
  • W grę można bawić się godzinami Partie mogą trwać od 30 minut do choćby liku godzin! Wszystko zależy od przyjętej taktyki i sposobu gry.
  • Dzięki ciężkim kulom i planszy z wgłębieniami gra perfekcyjnie się nadaje do pociągu, a nawet na jacht! Kołysanie nie robi na niej większego wrażenie, bile twardo siedzą w swych "gniazdkach".

Nagrody zgromadzone przez grę:

  • 1990 Mensa Select - laureat
  • 1989 Spiel des Jahres - rekomendacja
  • 1989 Golden Ace (Gra Roku we Francji) - laureat
  • 1988 Concours International de Créateurs de Jeux de Société - laureat

Twórcami gry abalone są Francuzi: Michel Lalet i Laurent Levi.

Pomysł stworzenia gry Abalone zrodził się w 1988 r. Powstała producent Abalone, która pierwszą grę wyprodukowała we wrześniu 1989 r. Nikt wtedy jeszcze nie przypuszczał, iż ta gra podbije cały świat. Zaczęło się od Międzynarodowego Festiwalu Gier w Cannes, gdzie Abalone zyskała miano gry dziesięciolecia. W kolejnych latach Abalone ogarnęła pięć spomiędzy siedmiu kontynentów - od Austrii, Włoch, Hiszpanii, przez Japonię i Koreę, aż po Stany Zjednoczone, Kanadę i Meksyk. W Abalone gra cały świat, dziś Ty masz szansę przyłączyć się do gry!

Historia powstania gry Abalone

Laurent Levi i jego przyjaciel, Michael Lalet, pracowali w centrum informatycznym, wymyślali gry komputerowe. Często odwiedzał ich syn kolegi. Chłopiec z zazdrością przyglądał się pracy zespołu przyjaciół. Aż pewnego dnia odważył się opowiedzieć, co go trapi. Poskarżył się na brak przyjaciół, z którymi mógłby miło spędzać czas. Laurent i Michael obiecali chłopcu, że specjalnie dla niego wymyślą grę, z którą już nigdy nie będzie sam. I tak powstała abalone. W nazwie zawarte jest przesłanie gry:
ab - to łaciński przedrostek oznaczający nigdy
alone - w angielskim znaczy sam

Ciekawostki o Abalone

Abalone raduje się dużą popularnością i zachwytm w środowisku nauczycieli francuskich, gdyż jest genialną grą edukacyjną. W Paryżu i Nowym Jorku grę Abalone wykorzystują opiekuni socjalni pracujący z niełatwą młodzieżą. Na świecie odbywają się konkursy Abalone: począwszy od konkursów szkolnych w czasie przerw lekcyjnych, przez konkursy na stacjach benzynowych, w dyskotekach i kawiarenkach, aż do całkiem poważnych, jak np. Międzynarodowy konkurs podczas Targów Salonów Gier w Monachium, czy konkurs rozegrany w 1990 r. W Los Angeles w łodzi podwodnej. Gra Abalone występuje w wielu rozwinięciach. Kule czarne i białe to dopiero początek. Są typy dodatkowo dla pokaźniejszej liczby graczy.

ilość graczy: 2 osoby
Wiek: od 7 lat
Czas gry: ok. 30 minut
Wydawca: REBEL.pl
Projektant: Michel Lalet, Laurent Levi
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska