Rebel Wsiąść do pociągu: europa (0824968617021)

od 117,00 PLN

Wsiąść do Pociągu: Europa to polska wersja językowa sławnego, wielokrotnie nagradzanego Ticket to Ride. To gra o budowaniu linii kolejowych, a edycja „Europa” dotyczy, jak można się domyślić kolei europejskich z przełomu XIX i XX wieku.

Proste zasady sprawiają, że osoba zupełnie w nich niezorientowana może usiąść do rozgrywki dosłownie pięć minut po zajrzeniu do instrukcji. przeznaczona jest dla 2-5 osób w wieku powyżej 8 roku życia, a powoduje frajdę uczestnikom w każdym wieku.

Wszystkie części gry wykonano z niezwykłą dbałością o szczegóły. Pudełko, poza mapą Europy, zawiera ogromną ilość figurek (240 wagonów, 15 dworców), kart (110 pociągów, 46 biletów) i 5 znaczników punktacji.

Punkty zdobywamy za zajmowanie (czy także budowanie) linii kolejowych za pomocą losowanych kart, oraz dzięki sprzedaży (realizacji) biletów na gotowych trasach. Ten z graczy, który uruchomi najdłuższą nitkę, otrzyma uzupełniające punkty. Losowość, jak to w grach familijnych, jest duża, aby zrównoważyć szanse pomiędzy graczami, którzy mogą być przecież w zróżnicowanym wieku i mieć różnorodny stopień progresywnia, jeśli chodzi o gry planszowe. Jednak koniec końców, wszyscy – równocześnie młodzi, jak i starzy, przegrani oraz zwycięzcy – będą zadowoleni z czasu spędzonego przy stole z Wsiąść do Pociągu.