Ekspres samoczynny DeLonghi ECAM 23.460.B, 15 barów

Odkryj z De'Longhi kanon włoskiego smaku!

producent De’Longhi to światowy ekspert w dziedzinie prekursorskich rozwiązań parzenia kawy. Stanowi gwarancję zaawansowanej technice i bezawaryjności. De'Longhi to przekazywana z pokolenia na pokolenie pasja do jakości i progresywne podejście do designu,przeważnie to miłość do kawy - aromatycznej, aksamitnej i bezkompromisowo najkorzystniejszej!Ekspres automatyczny ECAM 23.460.S to wyśmienita sugestia dla fanów prawidłowej kawy, przygotowanej w prawdziwie włoskim stylu. Wykorzystuje zaawansowaną technikę, aby zagwarantować najlepszy aromat espresso przykrytego bogatą, gęstą pianką crema. Dzięki postępowemu systemowi automatycznego spieniania mleka LatteCrema, będziesz mógł delektować się jeszcze aksamitnym cappuccino przygotowanym za jednym dotknięciem przycisku. Ponadto, dla Twojej wygody, ekspres pozostał zaopatrzony w wyświetlacz LCD, który w prosty sposób przeprowadzi Cię poprzez cały proces parzenia i będzie pomocny przy wszystkich czynnościach konserwacyjnych.

słuszne ciśnienie parzenia

Dzięki włoskiemu rodowodowi wiemy, iż aby wydobyć z każdego ziarna kawy esencję smaku, należy zadbać o najdrobniejszy detal. Trafne ciśnienie uzyskiwane podczas cyklu parzenia kawy w ekspresach De’Longhi pozwala zapewnić bogaty i dynamiczny aromat naparu.

nowoczesny system grzewczy aż 2 Termobloków

Dzięki nowoczesnemu systemowi cieplnemu Termoblok kawa przygotowywana jest w perfekcyjnej temperaturze, zapewniając najlepsze doznania smakowe. Żeby napój był nie tylko wyśmienity, ale też momentalnie przygotowany, wszystkie ekspresy De’Longhi z automatycznym systemem spieniania mleka, w zgodzie z najwyższymi standardami jakości, pozostały wyekwipowane w aż 2 Termobloki, utrzymujące odpowiednią temperaturę podczas całego procesu parzenia. Pierwszy Termoblok odpowiada za przygotowanie kawy, drugi dedykowany jest do podgrzewania mleka. Dzięki temu szybko przygotujesz kawę mleczną, bez konieczności czekania na schłodzenie układu grzejnego i masz pewność, że Twoja kawa będzie zaparzona w adekwatnych warunkach! dodatkową zaletą systemu Termoblok, gwarantującą wyjątkowy komfort użytkowania, jest cicha praca i szybkie nagrzewanie układu. W ten sposób w mgnieniu oka ekspres będzie gotowy, aby przyrządzić Twoją ulubioną kawę.

Cichy, wytrzymały młynek z 13-stopniową regulacją mielenia

O aromacie i smaku genialnego espresso, stanowiącego ponadto podstawę wszelkich rodzajów kaw mlecznych, decyduje odpowiedni stopień zmielenia ziaren. Wszystkie ekspresy samoczynne De'Longhi mają wbudowany stalowy młynek żarnowy z 13-poziomową regulacją stopnia zmielenia, gwarantującą maksymalną personalizację poziomu mielenia ziaren. To pozwala na zaparzenie rewelacyjnego naparu z przeróżnych odmian kawy, wymagających adekwatnej obróbki. Młynek stalowy zapewnia większą precyzję dobrania ustawień, umożliwiającą wydobycie z ziaren pełni smaku. Stalowa kompozycja podciąga w dodatku solidność i odporność młynka na uszkodzenia. Z takich właśnie rozwiązań korzystają profesjonalni bariści!

innowacyjny automatyczny system spieniania mleka LatteCrema

De’Longhi z inżynieryjną precyzją łączy progresywne rozwiązania technologiczne z miłością do kawy. Owocem tego połączenia jest postępowy system spieniania mleka LatteCrema z technologią dwóch oddzielnych układów hydraulicznych i staranną kontrolą elektroniczną. To dzięki niemu za dotknięciem jednego przycisku możesz przygotować swoją kawę według spersonalizowanych upodobań i odkryć poezję finezyjnego smaku aksamitnego caffelatte, unikatowego latte macchiato albo najdoskonalszego cappuccino z puszystą pianką. Twoje genialne cappuccino będzie:

świetnie GĘSTE - System spieniania mleka LatteCrema, mający aż 3 stopnie regulacji puszystości, zezwala na przygotowanie wyśmienitej pianki o kremowej, aksamitnej konsystencji. Bogata struktura mikro-bąbelków sprawia, iż mleczna pianka jest tak przyjemnie puszysta.

perfekcyjnie KREMOWE - System LatteCrema pozwala uzyskać znakomitą proporcję pomiędzy mleczną pianką a mlekiem, dzięki czemu cappuccino zniewala swoją kremową konsystencją.

W wspaniałEJ TEMPERATRZE - Temperatura cappuccino powinna wynosić pomiędzy 60-65°C. System LatteCrema gwarantuje idealną temperaturę w każdej filiżance kawy.

AŻ DO OSTATNIEJ KROPLI - Dzięki systemowi LatteCrema pianka z mleka nie opada przez długi czas, więc przyjemność trwa aż do ostatniej kropli.

aby kawowe chwile były nadzwyczajne pod każdym względem, De'Longhi zadbało także o wygodę wykorzystywania układu mlecznego, dlatego system LatteCrema spieniając mleko, wykorzystuje tylko taką jego liczba, która jest potrzebna do przygotowania mlecznej pianki, zatrzymując niewykorzystaną część w dzbanku. Może on być przechowywany w lodówce, dzięki temu mleko będzie za każdym razem świeże i odpowiednio schłodzone. By ułatwić utrzymanie w czystości systemu mlecznego, karafka jest wyekwipowana w funkcję automatycznego czyszczenia zintegrowaną w pokrętle regulacji piany. Funkcja ta aktywuje cykl płukania wodą, a także strumień pary, czyszcząc wszystkie części używane do przygotowania mleka. Dodatkowo karafkę łatwo rozłożyć (ma jedynie kilka elementów!), a wszystkie części pojemnika na mleko można myć w zmywarce, oszczędzając czas i posiadając pewność, że zostanie on skrupulatnie wyczyszczony.

przeznaczone przyciski

Chcąc zagwarantować maksymalną łatwość przygotowania zniewalających smakiem kaw, projektanci De'Longhi przypisali im asygnowane przyciski. W ten sposób za jednym dotknięciem przygotujesz nie tylko espresso,ponadto puszyste cappuccino.

postępowy ekran gwarantujący instynktowną obsługę

intuicyjny, dwuliniowy ekran LCD, a także menu w języku polskim gwarantują wygodę używania i łatwą obsługę ekspresu. Dzięki temu swój ulubiony napój stworzysz w mgnieniu oka. Wybierasz opcję, kontrolując cały proces, i już za moment delektujesz się filiżanką po brzegi wypełnioną aromatyczną kawą! Czytelne komunikaty wyświetlacza przeprowadzą Cię także przez wszystkie czynności konserwacji ekspresu.

Funkcja "Moja Kawa" - rewelacyjne dostosowanie do Twoich preferencji!

Funkcja Moja Kawa, zapamiętująca preferencje wielkości napoju, sprawi,za każdym razem będziesz cieszył się smakiem kawy dokładnie takiej, jak lubisz, przygotowanej w prawdziwie włoskim stylu. Niezależnie od tego czy jesteś zwolennikiem "niedługiego" espresso czy marzą Ci się dłuższe chwile z filiżanką, ustawienie wybranej pojemności nigdy nie było prostsze. Masz do wyboru olbrzymi zakres smaku od ok. 20 ml aż do 180 ml. Rozkoszuj się tylko chcesz!

Funkcja statystyki

Dzięki funkcji statystyki masz wszystko pod kontrolą. Z łatwością sprawdzisz precyzyjnie ile kaw i napojów mlecznych pozostało przyrządzonych w tym ekspresie. Ponadto poznasz liczbę produkowanych procesów odkamieniania, a także liczba użytej wody i liczbę zastosowanych filtrów wody. Ta wiedza pomoże Ci trafnie zadbać o ekspres i sprawdzić jego stan w każdym momencie.

Przygotowanie 2 espresso równocześnie

Oszczędność czasu i łatwość przygotowania kawy to jedne z kluczowych celów przyświecających projektantom De’Longhi. Dlatego także wszystkie ekspresy automatyczne De'Longhi umożliwiają przygotowanie 2 espresso jednocześnie, bez kompromisów w kwestii jakości i smaku kawy.

Możliwość wykorzystania kawy ziarnistej albo mielonej

Ekspresy De’Longhi nie tylko przygotowują wymarzoną kawę ze świeżych ziaren za jednym dotknięciem przycisku,jeszcze gwarantują możliwość przyrządzenia naparów z użyciem kawy mielonej.

dopasuj aromant i ilość kawy do swych potrzeb!

Dzięki regulacji smaku i pojemności napoju możesz eksperymentować z bogactwem kawy, dostosowując zapach i ilość kawy w filiżance do własnych preferencji.

dostosowywana wysokość adaptera do kawy - filiżanki aż do 14 cm wysokości!

Opcja regulacji wysokości adaptera do kawy (86-142 mm!) zapewnia możliwość użytkowania filiżanek różnorodnej wysokości. To oznacza, iż możesz przygotować kawę w Twoim ukochanym kubku albo w wyszukanej szklance do latte macchiato o wysokości aż do 14 cm. Dodatkowo regulacja powoduje,niepokaźna czarna ma jednolitą cremę i nie rozpryskuje się w trakcie nalewania, a Twoje cappuccino będzie posiadać w filiżance dużo miejsca na puszystą warstwę mlecznej pianki.

Opcja programowania twardości wody

Niezwykłą cechą wszystkich ekspresów automatycznych De'Longhi jest możliwość zaprogramowania maszyny według rzeczywistej twardości wody z sieci wodociągowej. Do wyboru są 4 poziomy twardości. W ten sposób możesz optymalizować częstotliwość konieczności odkamieniania ekspresu i zyskujesz pewność, że urządzenie jest właściwie konserwowane i zadbane.

samoczynny cykl płukania i odkamieniania

W dbałości o wygodę użytkowania, wszystkie nasze ekspresy samoczynne wyposażone są w samoczynny proces czyszczenia i odkamieniania. Przewody oczyszczane są z pozostałości kawy już przy włączaniu podczas automatycznego płukania. W tym samym czasie obieg wewnętrzny nagrzewa się, aby kawa mogła być szybciej przygotowana i miała odpowiednią temperaturę. Przed wyłączeniem ekspresu przewody zostają ponownie przepłukane z kawowego pyłu, co powoduje, iż masz pewność najkorzystniejszego smaku świeżej kawy zawsze, jak korzystasz z ekspresu. Dzięki automatyzacji cyklu czyszczenia i odkamieniania zyskujesz więcej czasu na najszczególniej magiczne chwile z nadzwyczajną kawą! w dodatku wszystkie część maszyny są proste w konserwacji, co upraszcza utrzymanie ekspresu w czystości.

Wyjmowany blok zaparzający - pewność czystości bez dodatkowych kosztów!

Wyjmowany blok zaparzający w ekspresach De’Longhi i dostęp do wnętrza ekspresu gwarantują higieniczne stosowanie i pewność długoletniej pracy urządzenia bez narażania na uzupełniające koszty związane z zakupem specjalistycznych środków konserwacyjnych i czyszczących, a także koniecznością serwisowania ekspresu w specjalnych punktach technologicznych. Dzięki czemu nie tylko zaoszczędzisz czas, lecz i prosto zadbasz o czystość maszyny, jednocześnie przyczyniając się do wydłużenia jej żywotności. Posiadając dostęp do wnętrza ekspresu i bloku zaparzającego, wszystkie czynności w procesie czyszczenia można wykonać samemu, posiadając tym samym pewność, iż ekspres jest właściwie eksploatowany i konserwowany, tym samym zapewnia odpowiednią jakość i najlepszy smak serwowanej kawy. Optymalna kompozycja i kompaktowe wymiary modułu zaparzacza gwarantują możliwość płukania bloku pod bieżącą wodą, bez konieczności wykorzystywania chemicznych środków czyszczących czy wysyłania do serwisu. Zastrzeżony poprzez De’Longhi bezprzewodowy system zaparzający i technika wstępnego parzenia wyciągająca pełnię aromatu wszystkich odmiany ziaren powodują, iż każda filiżanka espresso urzeka smakiem świeżej kawy i bogatą powłoką cremy.

wygodne stosowanie

by zagwarantować maksymalny komfort i przyjemność wykorzystywania na co dzień, wszystkie elementy sądostępne od frontu. Zbiornik na wodę możesz w wygodny sposób zdemontować lub tylko wysunąć i napełnić przy pomocy dzbanka. Transparentne ścianki zbiornika ponadto upraszczają kontrolę poziomu wody. Tacka ociekowa wyposażona pozostała w wysuwany wskaźnik poziomu wody, co sprawia, iż masz całkowitą kontrolę i w razie konieczności opróżnisz ją bez wysiłku.

Filtr do wody

W ekspresie ECAM 23.460.S jest możliwość wykorzystania filtra do wody. To nie tylko uniemożliwia osadzaniu się kamienia w maszynie i wydłuża okres żywotności urządzenia, obniżając częstotliwość konieczności przeprowadzania procesów odkamieniania. Filtr wody wpływa także na smak i zapach kawy, gdyż odizolowuje z wody zgubne związki, zachowując minerały i fluorki, pokaźne dla zdrowia.

Programowalne automatyczne włączanie ekspresu

Możesz zaprogramować ekspres tak, aby był gotowy do parzenia kawy za każdym razem, gdy o niej marzysz, a to za sprawą funkcji programowania samoczynnego włączenia ekspresu. To oznacza, iż nasz ekspres świetnie złączy się do Twojego trybu życia i upodobań, a kawa swym aromatem wypełni Twój nawet niezwykle zajęty dzień!

samoczynne wyłączanie i program oszczędzania energii

stwarzając ekspresy, inżynierowie De'Longhi myślą jednak nie tylko o przyjemności płynącej z ich wykorzystywania,ponadto o środowisku. Funkcja samoczynnego wyłączania pozwoli Ci zaoszczędzić energię i zadbać o otoczenie, nawet jak sam o tym zapomnisz. Starczy, że ustawisz jeden z aż 5 dostępnych okresów czasu, po którym urządzenie samoistnie przejdzie w tryb spoczynku. Możesz też być spokojny o czystość ekspresu, gdyż przed wyłączeniem przewody zostaną oczyszczone w samoczynnym procesie płukania.

 • ciśnienie 15 bar
 • ekran LCD z polskim MENU
 • samoczynny system spieniania mleka LatteCrema – Cappuccino i Caffelatte
 • ergonomiczny dzbanek na mleko
 • osobiste ustawienia – programowanie własnych proporcji przyrządzenia kawy nigdy nie było prostsze.

Gotowa kawa: niepokaźna, przeciętna albo obszerna w zależności, jaką ilość wody wybierzesz
i jaką moc swej kawy zaprogramujesz.

 • funkcja „MOJA KAWA" – możliwość zaprogramowania wybranej ilości kawy
 • funkcja STATYSTYKI – możliwość sprawdzenia m.in. Liczby zaparzonych kaw,

liczby przeprowadzonych procesów odwapniania

 • możliwość użycia kawy ziarnistej i mielonej
 • większość funkcji dostępna od frontu
 • możliwość przygotowania dwóch filiżanek kawy przy jednym parzeniu
 • nowy, cichy młynek żarnowy, z 13-stopniową regulacją stopnia mielenia
 • samoczynne dozowanie ilości kawy i wody
 • parzenie wstępne
 • regulowana wysokość adaptera do kawy umożliwiająca używanie filiżanek

różnorodnej wysokości (od 86 mm do 142 mm)

 • podświetlanie filiżanek
 • automatyczne włączanie i wyłączanie ekspresu
 • samoczynny program oczyszczania i odkamieniania
 • programator twardości wody
 • podstawka na filiżanki
 • filtr do wody
 • system oszczędzania energii
 • sygnalizator dźwiękowy
 • objętość zbiornika na wodę: 1,8 litra