Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej, 3120

od 0,00 PLN

Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej

Ikona z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w sukience perłowej.

tworzona na desce olchowej. Obraz wytworzono specjalną techniką nanoszenia wizerunku bezpośrednio na drewno. Metoda gwarantuje wysokie walory estetyczne dzieła, które może być idealną pamiątką religijną chrztu, komunii, bierzmowania, ślubu lub prezentem urodzinowym czy imieninowym. Ikony w naszym sklepie pakowane są w stylowe pudełka z krystalicznym wieczkiem. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej o szczególnym wymiarze historycznym jest piękną ozdobą każdego domowego wnętrza. Oryginał od samego początku zasłynął cudami, które posiadają miejsce do dziś.

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej jest ikoną rodzaju Hodegetria. Maryja wskazuje na swego Syna Zbawiciela. Dzieciątko podwyższa rączkę w geście nauczania i błogosławieństwa. Suknia Maryi w odcieniu niebiesko-granatowym udekorowana jest typowymi złocistymi liliami. Głowy Maryi i Jezusa okalają dwa połączone ze sobą złote nimby. Jest to wyjątkowo symboliczna kompilacja przedstawienia Bogurodzicy wraz z Jej Synem Jezusem Chrystusem.

Obraz wytworzono w Polsce przy użyciu polskich materiałów. Na jego odwrocie znajduje się wytłoczony złocony dokument. Ikony dopasowujemy indywidualnie do rozmiaru oraz rodzaju deski, na której są wykonywane. W ramach danego wzoru mogą występować małe różnice w jej wymiarze (+/- 2 mm).

Ikona jest przystępna w naszym sklepie w czterech wymiarach:

- 10cm x 14cm, do ekspozycji wiszącej i stojącej

- 12cm x 16cm, do ekspozycji wiszącej i stojącej

- 17cm x 23cm, do ekspozycji wiszącej

- 29cm x 39cm, do ekspozycji wiszącej