Whisky Grant's Sherry Cask Reserve 0,7 l

od 69,90 PLN

Rodzaj: whisky • Pojemność: 0.7 l
  • Producent: William Grant & Sons
  • Kategoria: Alkohole

Szkocka whisky typu blended z gorzelni w Duffton. Od 1957 r. sprzedawana w butelkach o charakterystycznej, trójkątnej podstawie. Woń trunku jest pełna słodkich nut - do białej czekolady poprzez pomarańcze, chrupkie wafelki, toffi, kumkwat, po odcienie miodowe i kokosowe. Na podniebieniu miękka, o słodyczy przełamanej nutami pieprzu. Finisz subtelnie dymny. Dla wielbicieli mniej wytrawnej whisky.

Grant's Ale Cask Reserve oraz Sherry Cask Reserve to szkockie whisky typu blended (tzw. mieszane) o wyjątkowym i wyróżniającym się smaku. W odróżnieniu od tradycyjnych whisky typu blended, są one poddawane drugiemu etapowi dojrzewania w beczkach, w których wcześniej leżakowały piwa lub sherry.

Grant's Cask Reserves są komponowane z kunsztem i wyobraźnią przez Davida Stewarta - Mistrza Kompozycji, posiadającego ponad 40-letnie doświadczenie. Ze względu na unikalny proces kompozycji, Grant's Cask Reserves dostarczane są tylko na ściśle wyselekcjonowane rynki: Wielkiej Brytanii, Francji, Australii, Nowej Zelandii, a teraz także Polski.

Grant's Sherry Cask Reserve to mieszanka najlepszej szkockiej whisky, której dojrzewanie kończy się w beczkach po sherry Oloroso. Dzięki temu whisky zyskuje charakterystyczny, bogaty, owocowy smak.