Whisky grant's sherry cask reserve 0,7l marki William grant & sons

od 69,90 PLN

Rodzaj: whisky • Pojemność: 0.7 l
  • Producent: William Grant & Sons
  • Kategoria: Alkohole

Szkocka whisky typu blended z gorzelni w Duffton. Od 1957 r. Sprzedawana w butelkach o typowej, trójkątnej podstawie. Woń napoju jest pełna słodkich nut - do białej czekolady przez pomarańcze, chrupkie wafelki, toffi, kumkwat, po odcienie miodowe i kokosowe. Na podniebieniu miękka, o słodyczy przełamanej nutami pieprzu. Finisz subtelnie dymny. Dla wielbicieli mniej wytrawnej whisky.

Grant's lecz Cask Reserve oraz Sherry Cask Reserve to szkockie whisky rodzaju blended (tzw. Mieszane) o unikatowym i akcentującym się smaku. W odróżnieniu od klasycznych whisky typu blended, są one poddawane drugiemu etapowi dojrzewania w beczkach, w których wcześniej leżakowały piwa lub sherry.

Grant's Cask Reserves są komponowane z kunsztem i wyobraźnią poprzez Davida Stewarta - Mistrza kombinacji, posiadającego ponad 40-letnie doświadczenie. Ze względu na niepowtarzalny cykl kompozycji, Grant's Cask Reserves dostarczane są wyłącznie na ściśle wyselekcjonowane rynki: szerokiej Brytanii, Francji, Australii, Nowej Zelandii, a dzisiaj także Polski.

Grant's Sherry Cask Reserve to mieszanka najkorzystniejszej szkockiej whisky, której dojrzewanie kończy się w beczkach po sherry Oloroso. Dzięki czemu whisky zyskuje charakterystyczny, bogaty, owocowy smak.